Kup książkę [edytuj książkę]

Czarodzieje

Quentin Coldwater, nad wiek rozwinięty intelektualnie uczeń szkoły średniej, ucieka przed nudą codziennego życia, czytając raz po raz serię ukochanych powieści fantastycznych, rozgrywających się w czarodziejskiej krainie o nazwie Fillory. Tak jak wszyscy uważa, że w prawdziwym świecie magia nie istnieje - póki nie wstępuje na bardzo sekretny i bardzo ekskluzywny uniwersytet dla czarodziejów, mieszczący się w stanie Nowy Jork.

Czarodzieje, książka przenikliwa psychologicznie, a równocześnie niezwykle pomysłowa, to epicka opowieść o magii i innych światach, która znacznie rozszerza granice konwencjonalnego nurtu fantasy. Oddając hołd takim twórcom fantastyki jak C. S. Lewis, T.Seria Fillory

1. Czarodzieje
2. Król magii
3. Kraina czarodzieja

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"No cóż, nie da się więcej ogłupić. Nie da nikomu na to szansy. Poczuł, jak znów ogarnia go uczucie oddalenia od wszystkiego. Jego gorący gniew i smutek stygły, pojawiała się na nich błyszcząca warstewka, twardy przezroczysty lakier obojętności. Skoro nie może wrócić, będzie musiał się zachowywać w przyszłości inaczej. Czuł, jak nieskończenie bezpieczniejsze i lepsze jest takie podejście. Sztuka polega na tym, żeby niczego nie pragnąć. W tym tkwi siła. To jest odwaga: odwaga, żeby nie kochać nikogo i nie mieć na nic nadziei.
Zabawne, jak łatwe wszystko się staje, kiedy nic nie ma znaczenia."
Dodał: Brianne Dodano: 30 XI 2012 (ponad 5 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 V 2011, 11:27:08 (ponad 7 lat temu)
+1 0
bardzo dziwna książka. ciekawa fabuła, choć w połowie zerżnięta z "Opowieści z Narnii". w sumie mi się podobała, ale brakuje jej 'tego czegoś', co sprawia, że wracamy do książki w każdej wolnej sekundzie, męczyłam ją chyba z 3 tygodnie.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7508-279-1
Ocena: 3.76
Liczba głosów: 13
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
23 IX 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają