Kup książkę [edytuj książkę]

Strażniczka Bramy

Drugi tom trylogii Michelle Zink, kontynuacja Proroctwa sióstr.

Uwikłane w historyczne proroctwo bliźniaczki Milthorpe rozstają się. Lia opuszcza rodzinny dom, by z dala od swojej siostry doprowadzić do końca przepowiednię, za sprawą której stały się dla siebie śmiertelnymi wrogami. Tymczasem Alice, chcąc jej w tym przeszkodzić, odsłania swoje najbardziej przerażające oblicze. Obie wiedzą, że jakkolwiek rozstrzygnie się ta walka – naznaczona zdradą i nadzieją – tragicznego finału nie da się uniknąć…

„Aby doprowadzić proroctwo do końca, potrzebne jesteśmy obydwie: Alice i ja. Strażniczka i Brama. Boję się pomyśleć, z czym to może się wiązać. Jak mamy współpracować, dążąc do rozwiązania przepowiedni, skoro jesteśmy po przeciwnych stronach? (…) Bez względu na to, co przyniesie przyszłość, jedno wiem na pewno: Alice miała rację. Kiedy proroctwo zostanie doprowadzone do końca, jedna z nas będzie musiała zginąć”.

Szesnastoletnie bliźniaczki Lia i Alice nie wiedzą, komu mogą zaufać. Wiedzą jedynie, że nie mogą ufać sobie wzajemnie…


Trylogia Proroctwo Sióstr:

1. Proroctwo Sióstr
2. Strażniczka Bramy
3. Krąg Ognia

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wychodzimy z gaju, ponad nim rozciąga się niebo. Poniżej połyskuje morze, kołuje się i kipi bielą, gdy fale rozbijają się o poszarpane skały, schodzące ostro w dół od gaju do morskiego brzegu."
Dodał: Cruciatus Dodano: 08 VII 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Wyspa jest piękna, choć to określenie nie oddaje całej jej urody. Patrzę na rozciągający się ocean, na budynek, który mieszkańcy nazywają Pałacem, i na mniejsze, otaczające go zabudowania. Czuję, że dokładnie tu jest moje miejsce. To tu mogę osiągnąć największy spokój."
Dodał: Cruciatus Dodano: 08 VII 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0


"(...) Bez względu na to, co przyniesie przyszłość, jedno wiem na pewno: Alice miała rację. Kiedy proroctwo zostanie doprowadzone do końca, jedna z nas będzie musiała zginąć."
Dodał: Cruciatus Dodano: 08 VII 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 17 XII 2012, 19:06:03 (ponad 5 lat temu)
0 0
Powieść ma niezwykły klimat, czuć ciągłe napięcie i fabuła wciąga czytelnika. Ciekawa i intrygująca książka. Jestem ciekawa, jak zakończy się cała historia.
Oceniam książkę na: 4.5
Dodano: 27 XI 2010, 11:53:03 (ponad 7 lat temu)
+1 -2
Książka świetna! Jak poprzednia częsc;) Nie przynudzają, swietne wzroty akcji:D POlecam kazdemu kto chce przeczytać cos innego niz nudne wampiry;D;)
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Telbit
Rok wydania: 2010
ISBN: 9788362252152
Ocena: 4.97
Liczba głosów: 18
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: natirose
23 IX 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają