Kup książkę [edytuj książkę]

Córka Galileusza

ascynująca biografia wielkiego uczonego, przedstawiająca nie tylko jego dokonania naukowe, które zmieniły świat, ale i jego rodzinę, osobiste nawyki oraz radykalne przekonania" - "ELLE"

"Sobel to mistrzyni [...]. Czytając jej książkę, słyszymy głos Galileusza, odczuwamy jego ból, dzielimy jego fascynacje i po raz kolejny zdumiewamy się potęgą ludzkiego umysłu i serca" - "The New York Times"

"Nowatorska praca historyczna i znakomita opowieść" - "Newsweek"

"Gdy Sobel przeplata relacje o odkryciach naukowych z barwnymi opisami społeczeństwa, historia nabiera życia [...]. Córka Galileusza to książka niezwykła ze względu na piękny styl oraz klarowną wizję epoki, którą roztacza przed czytelnikiem" - "The Denver Post"

" Córka Galileusza to porywająca opowieść, której głównymi bohaterami są: genialny, lecz skazany na porażkę uczony, jego kochająca, inteligentna córka Virginia i nieustępliwy papież Urban VIII. Choć wydarzenia rozgrywają się za życia Galileusza, niektóre z nich dziwnie przypominają najnowsze relacje prasowe na temat, powiedzmy, aktualnego inkwizytora w Waszyngtonie albo rady którejś ze szkół w Kansas" - "Los Angeles Times"

Dava Sobel, od lat zafascynowana Galileuszem i listami jednej z jego córek, klauzurowej zakonnicy, napisała niezwykłą biografię człowieka, którego Albert Einstein nazwał ojcem nowożytnej nauki.
Spośród trojga nieślubnych dzieci Galileusza Virginia w największej mierze odziedziczyła po nim inteligencję, pracowitość i wrażliwość. Urodzona w roku 1600, miała trzynaście lat, kiedy ojciec umieścił ją w klasztorze pod Florencją, gdzie przybrała imię zakonne Maria Celesta. Jej miłość była dlań głównym źródłem siły w najbardziej twórczym i burzliwym okresie jego życia. Dava Sobel, wplatając w swą opowieść o wielkim uczonym jej listy do ojca, ukazuje nam go z zupełnie innej strony, niż dotąd był znany. Poruszając się między publicznym życiem Galileusza a zamkniętym w murach klasztoru światem jego córki, Sobel oprowadza nas po Florencji Medyceuszy oraz papieskim Rzymie w okresie, kiedy wyobrażenie ludzkości o swoim miejscu w kosmosie gwałtownie się zmieniało, a pewien człowiek próbował pogodzić niebo, które czcił jako dobry katolik, z niebem, które oglądał przez teleskop.

"Historia przedstawiona z wdziękiem i pasją" - "Time".

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: REBIS
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7301-786-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: disappear
13 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają