Kup książkę [edytuj książkę]

Rozkaz: zabić Eisenhowera

Od pierwszych prób zamordowania Hitlera, przez przygotowania do zamachu na Wielką Trójkę - Churchilla, Roosevelta i Stalina - podczas konferencji teherańskiej i zamach na Churchilla, którego dotychczasowi greccy sojusznicy usiłowali zabić w Atenach w grudniu 1944 roku, aż po rzekome samobójstwo Reichsführera SS Himmlera - ta książka odsłania udane i nieudane zamachy na najważniejszych ludzi czasów wojny.

A przede wszystkim ukazuje nieznany epizod konfliktu - "polowanie" najsłynniejszego niemieckiego komandosa, Obersturmbannführera Skorzenego, na głównodowodzącego sił alianckich w Europie, generała Eisenhowera. Skorzeny dowodził specjalną jednostką, mającą likwidować cywilnych i wojskowych przywódców alianckich. Celem jego komandosów był m.in. marszałek Tito, marszałek Petain, dyktator Węgier admirał Horthy. Najsłynniejszą ich akcją było uwolnienie Mussoliniego uwięzionego przez antyfaszystowski rząd włoski w Gran Sasso, a najmniej znaną - właśnie przygotowania do zamachu na Eisenhowera. Czy Skorzeny rzeczywiście miał rozkaz zabić Eisenhowera i jak blisko był celu - uznany historyk II wojny demaskuje wydarzenia, które pozostawały tajne aż do dziś.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-241-2667-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
12 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają