Kup książkę [edytuj książkę]

Siewca Wiatru

Pan, stwarzając świat, zapowiedział ostateczną walkę ze Złym. Nikt jednak oprócz Niego nie wie, kiedy Zły nadejdzie. A potem Pan odszedł.
Archaniołowie podzielili się władzą, ale czy uda im się utrzymać nieobecność Pana w tajemnicy? Czy władza nie zniszczy ich, czy ocalą Jego dzieło i samych siebie przed Antykreatorem? Ale czy można walczyć z Siewcą Wiatru bez Pana? Abbadon, wybrany i wskrzeszony Anioł Zagłady, bez dotknięcia Pana jest bezradny...
Nie ma już wybranych i odrzuconych, Niebios i Otchłani. Jest tylko dzieło Pana i Antykreator, Siewca Wiatru, nicość i pustka... Cień jest coraz bliżej.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać."
Dodał: hyazinth Dodano: 08 I 2010 (ponad 9 lat temu)
+21 -2


"– A jeśli – zaczął powoli Pan Tajemnic – to On postanowił udowodnić, że nas kocha?
Gabriel spojrzał ze zdziwieniem.
– Nie rozumiem – wyszeptał, odruchowo zniżając głos. Serce zabiło mu mocno, jakby przeczuwał, że usłyszy coś niezwykle ważnego.
– Może Pan ofiarował nam dar – powiedział cicho Razjel – Bardzo cenny, podobny do tego, jaki otrzymali Ziemianie.
– Dar? – powtórzył Regent.
Błękitne oczy Razjela płonęły jak zimne gwiazdy. Tak samo nieprzeniknione i tak samo odległe.
– Wolną wolę Gabrielu.
Archanioł Objawień drgnął.
– Naprawdę tak myślisz?
Razjel uśmiechnął się blado.
– Nie wiem. Zastanawiam się. Może Pan opuściła Królestwo, żeby pokazać, że kocha nas prawie tak mocno jak Ziemian. Uznał, że dojrzeliśmy, że jesteśmy tego warci. Że będziemy umieli wierzyć, zamiast wiedzieć. Niezależni i wolni. W końcu dał nam, tak samo jak im, możliwość wyboru i wieczne wątpliwości.
Gabriel położył rękę na ramieniu przyjaciela. Poczuł, że Razjel drży, jak gdyby z chłodu.
– Czy to właśnie jest tajemnica? – spytał.
Książę Magów wpatrywał się w niebo.
– Mam nadzieję – powiedział poważnie."
Dodał: Regis Dodano: 03 I 2010 (ponad 9 lat temu)
+20 -1


"– Ktoś próbował z nim gadać?
– Ja – powiedział Kamael. – Wyrzucił mnie.
– Ściślej rzecz biorąc, razem z drzwiami – dodał Samael."
Dodał: Regis Dodano: 03 I 2010 (ponad 9 lat temu)
+17 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 15 VII 2012, 21:22:34 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Polecam dalsze spotkania z Daimonem i resztą w "Zbieraczu Burz" . Dwa dość obszerne tomy,niemniej jednak fajnie się czyta...
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 30 IV 2011, 23:48:40 (ponad 8 lat temu)
+1 0
Kiedy pierwszy raz przeczytałem "Siewcę wiatru" Mai Lidii Kossakowskiej, okazało się, że książka jest zawiła i miejscami można było się zgubić. Pełno w niej polityki i niezrozumiałych wywodów co, gdzie i kiedy. Oceniłem ją jako średnią.
Jakże mylny był mój osąd. Jakiś czas temu ponownie zagłębiłem się w tę historię. Kiedy obeznany już w anielskiej polityce Królestwa Niebieskiego wertowałem strony, uderzył mnie fakt, że zaczynam w pełni rozumieć całą opowieść. (Niestety nie jeden raz okazało się, że człowiek musi przeczytać coś dwa razy, aby ogarnąć całość.) Tym razem czytanie było dla mnie poezją. Cała zawiłość, jaką ujrzałem za pierwszym razem uleciała i zrozumiałem, że to właśnie głównie polityka Niebios jest motorem tej książki. Wszystkie intrygi, podjęte przez bohaterów decyzje, przemyślane plany stały się dla mnie zrozumiałe i wciągające. Bardzo wciągające. Będę szczery, żałowałem, że tak nisko oceniłem "Siewcę wiatru" na początku. Nie raziło mnie, że znam zakończenie. Odkrywałem sens tej opowieści, którego wcześniej nie dostrzegłem. Można powiedzieć, iż odkrywałem książkę na nowo. Dostrzegłem geniusz w posunięciach bohaterów i chciałem więcej, z każdą stroną. A sceny batalistyczne? Po prostu Karma dla wyobraźni, tym bardziej, że całkowicie rozumiałem przedstawione konsekwencje poprzednich działań.

"Siewca wiatru" to mistrzostwo fantastyki polskiej. Fabuła jest przemyślana i choć może miejscami trochę zawiła, to nie należy (jak sam się przekonałem) się tym od razu zrażać. Trochę przemyśleń i skupienia w trakcie czytania wynagradza wspaniała historia o trudnych decyzjach, tajemnicach, intrygach i genialnych zwycięstwach, aż w końcu miłości, która przeplata się wśród wielu wątków. Akcja przyśpiesza ze strony na stronę, coraz bardziej i bardziej, by nagle nieoczekiwany zwrot zatrzymał ją i pchnął w przeciwną stronę. W książce poznajemy prawdziwą twarz zarówno skrzydlatych jak i głębian (jak nazwała autorka mieszkańców piekła) ich rozterki, motywy i pragnienia. Poznajemy przeróżnych mieszkańców siedmiu kręgów Nieba, miasta Limbo, Piekła i Sfer poza czasem, Mityczne, niebiańskie bestie i demony zamieszkujące także Ziemię. Przedstawione anioły, to nie garstka zniewieściałych blondynków w sukienkach, lecz Bohaterzy z krwi i kości, przez duże B, którzy nie boją się rzucić soczystą k...ą, gdy wymaga tego sytuacja. Dzieło pokazuje, że świat, zarówno nasz jak i ten ponad ziemski wcale nie jest czarno-biały a ci źli... nie do końca są tacy niedobrzy, aż wreszcie dochodzi do wojny z prawdziwym wrogiem, o którym być może nie mieliśmy pojęcia. Próba wyjaśnienia "wielkich tajemnic" przeprowadzona jest w iście filozoficznym stylu i naprawdę daje do myślenia. Sceny batalistyczne są dynamiczne i świetnie opisane, dzięki czemu czytelnik niemal dławi się wojennym pyłem, słyszy szczęk mieczy i odczuwa rany zadane ulubieńcom.

Bardzo się cieszę, że sięgnąłem po Siewcę drugi raz. Z całą świadomością polecam książkę i chylę czoła przed jej autorką.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Rok wydania: 2004
ISBN: 8389011379
Ocena: 5.10
Liczba głosów: 84
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Yuhas
02 V 2009 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają