Kup książkę [edytuj książkę]

Mumia

Kolejna, długo oczekiwana powieść z bohaterkami znanymi między innymi z Autopsji, czy Klubu Mefista, znakomitych thrillerów medycznych niekwestionowanej królowej gatunku, Tess Gerritsen. Znaleziona w magazynach bostońskiego Crispin Muzeum mumia okazuje się nie być starożytnym artefaktem. W nodze tajemniczej Pani X tkwi jak najbardziej współczesna kula… Sprawę prowadzą lekarka sądowa Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli. Szybko okazuje się, że podziemia Crispin kryją więcej tajemnic – między innymi spreparowaną na indiańską modłę głowę kolejnej ofiary. Zatrudniona w muzeum egiptolożka, doktor Josephine Pucillo, zaczyna otrzymywać listy z pogróżkami, a w jej samochodzie pojawiają się spreparowane zwłoki młodej kobiety. Policja zyskuje pewność, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. W trakcie śledztwa okazuje się, że Pani X była studentką archeologii, która zaginęła na wykopaliskach wiele lat temu. Trop prowadzi do syna znanego milionera i wielbiciela starożytności… Nim jednak Rizzoli zdąży zagłębić się w sprawę, doktor Pucillo znika bez śladu. Policja ma niewiele czasu, by ocalić ją z rąk zabójcy.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nigdy nie lekceważ snów- powtarzała jej matka.- To głosy, które mówią o tym, co już wiesz, szepczą radę, której nie wzięłaś pod uwagę."
Dodał: patrycja101012 Dodano: 19 IX 2013 (ponad 3 lat temu)
+1 -1


"Serce dokonuje wyboru nie analizując konsekwencji."
Dodał: patrycja101012 Dodano: 07 IX 2013 (ponad 3 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 29 IX 2012, 13:32:10 (ponad 4 lat temu)
+1 0
"Mumia" to pierwsza książka Tess Gerritsen, którą przeczytałem. Przyznam, że czyta się całkiem przyjemnie i szybko. Wartka akcja, kolejne intrygi i zagadki do rozwiązania/przemyślenia. Wraz ze stronami wszystko układa się w zaskakujące zakończenie.
Ciekawe połączenie archeologii, historii i współczesnej medycyny sądowej. Wg mnie idealna książka do złapania oddechu między wymagającymi, grubymi książkami
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7659-208-4
Ocena: 4.96
Liczba głosów: 25
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
19 VII 2010 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają