Kup książkę [edytuj książkę]

Zagadki mózgu

Dr Stephen Juan, australijski "Czarnoksiężnik z Krainy Osobliwości", jest antropologiem i wykładowcą, autorem znanych i nagradzanych artykułów publikowanych w czasopismach oraz prezentacji telewizyjnych i radiowych. Wykłada na Wydziale Edukacji i Opieki Społecznej Uniwersytetu w Sydney. Jest autorem serii książek: "Zagadki ciała", "Zagadki seksu" i "Zagadki mózgu". VM Group dotychczas wydało "Zagadki ciała" i w najbliższym czasie nakładem wydawnictwa ukażą się "Zagadki mózgu". Są to książki z dziedziny popularno-naukowej napisane z charakterystycznym dla Juana humorem i empatią.
W "Zagadkach mózgu" autor odpowiada m.in. na pytania: dlaczego mózg jest najczystszym organem naszego ciała?, czy to prawda, co mówi się o déja vu?, dlaczego niektórzy z nas wierzą, że są opętani lub mają sobowtóra, który wszędzie za nimi chodzi? oraz na wiele innych, interesujących pytań. Zapoznaje Czytelników z fascynującą wiedzą na temat naszego mózgu, uświadamiając nam, że zachowanie ludzi jest czymś bardzo złożonym i aby je wyjaśnić, musimy odwoływać się do wielu czynników. Jak zapewnia autor, z czasem coraz lepiej będziemy poznawać złożone relacje między mózgiem, umysłem, ciałem i społeczeństwem. Książka jest pełna ciekawostek i faktów dotyczących dziwnych ludzkich zachowań i stanowi doskonałe dopełnienie "Zagadek ciała".
Lektura "Zagadek mózgu" będzie dla Czytelników zarówno źródłem doskonałej rozrywki, jak i wiedzy, jaką dysponuje współczesna nauka o mózgu. Ludzki umysł jest doprawdy cudowny. Mamy nadzieje, że ta książka wszystkich o tym przekona.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: VM Group
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-60072-84-4
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
15 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają