Kup książkę [edytuj książkę]

Szpieg w Jałcie

Przez osiem dni najważniejsi ludzie na świecie Roosevelt, Churchill i Stalin obradują w Jałcie, dzieląc Europę, każdy według własnej wizji. Dobbs, w zdumiewająco prawdziwej powieści historycznej wprowadza na scenę Jałty Polskiego żołnierza, który za obietnicę wolności zostaje szpiegiem Churchilla i śledzi, jak najpotężniejsi rozgrywają przyszłość oszustwem, podstępem, kłamstwem i zdradą.

Możemy zrobić to, czego nigdy nie zrobił żaden człowiek - zbudować świat wolny od tyranii wszelkiej wojny. Jałta, 4 lutego 1945: chwila, w której kształtuje się nasz współczesny świat. Druga wojna światowa dobiega końca. Trzech najpotężniejszych ludzi na świecie spotyka się, by ustalić szczegóły pokoju. Zrzędzący Winston Churchill, chory idealista Franklin Roosevelt i Józef Stalin, być może najbardziej krwawy rzeźnik wszechczasów, są rzekomo sojusznikami. Jednak w ciągu ośmiu spędzonych wspólnie dni będą kłamać, oszukiwać i wzajemnie się zwodzić, starając się dojść do porozumienia i zapewnić sobie miejsce w historii. Równocześnie, gdy nad Europą wciąż unoszą się dymy, pewien polski żołnierz stara się wrócić do domu. Wielokrotnie już umykał śmierci, teraz jednak jego szczęście najwyraźniej jest na wyczerpaniu. Jest jednak gotów wszystko zaryzykować, byle tylko odnaleźć córeczkę, zaginioną w ruinach Warszawy. Dla tego człowieka i wielu mu podobnych wróg czai się wszędzie. To właśnie Winstonowi Churchillowi przypadnie w udziale pójść za głosem sumienia, walczyć o sprawiedliwość i zasady cywilizacji.

Michael Dobbs napisał pasjonującą powieść historyczną, która w dramatyczny sposób ożywia emocje tamtych czasów. Nie tylko żywo przedstawia niebezpieczeństwa, czyhające na tych, którzy dzierżą władzę, ale i heroizm oraz cierpienie zwykłych ludzi wplątanych w niezwykłe wydarzenia. Michael Dobbs urodził się tego samego dnia co książę Karol, ale najwyraźniej mu to nie zaszkodziło. Pracował jako doradca Margaret Thatcher i Johna Majora, był prezenterem telewizji BBC, członkiem władz korporacji oraz felietonistą "The Mail on Sunday". Nic dziwnego, że nazwano go "człowiekiem, który wie, gdzie ukryto wszystkie trupy". Jego poprzednie powieści to między innymi bestsellerowi seria House of Cards (na podstawie której nakręcono bardzo popularny serial telewizyjny), a ostatnio wysoko ocenione Winston's War, Never Surrender i Churchill's Hour. Ma doktorat w dziedzinie obrony przeciwnuklearnej. Mieszka niedaleko od pubu i od kościoła w Wiltshire.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Andrzej Findeisen - AMF Plus Group
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-60532-10-2
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
09 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają