Kup książkę [edytuj książkę]

Tarantula

Kim jest piękna Ewa, z którą wzięty chirurg plastyczny, Richard Lafargue, pokazuje się na przyjęciach, a potem zamyka ją w piwnicy swej eleganckiej willi? Dlaczego Ewa czasem tak subtelnie się uśmiecha, a on wtedy z trudem ukrywa wściekłość i ból? Czemu są razem, skoro jest między nimi tyle wrogości? Jaka tajemnica mogła połączyć ze sobą tych dwoje? Dlaczego piękny tekst piosenki “The Man I Love” stał się dla nich sposobem na wyrażanie absolutnej nienawiści w najczystszej postaci?

To książka, w której rozpacz przenika się z perwersją. To Sade i Sartre w jednym, czyli historia kata jego ofiary. Tylko dla dorosłych.
Prawa do ekranizacji książki zakupił Pedro Almodovar.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Szczerze mówiąc, to ta książka nie jest wcale tak rewelacyjna jak mi się wydawało po przeczytanie kilku recenzji. Owszem, koniec jest zaskakujący i wbija w fotel, ale cała reszta bez rewelacji.. Opisy tortur i przeżyć nie są zbyt zajmujące. Momentami...
Dodano: 19 III 2011, 20:03:14 (ponad 7 lat temu)
To książka o prawdziwym psycholu, który tak kochał córkę, że posunął się bardzo bardzo daleko... Nie ma w nim mocnych opisów, aby nie mogła to przeczytać osoba niepełnoletnia ( od 16) . Polecam bardzo, mi się spodobała, powoli wszystkiego się dowiadu...
Dodano: 20 VII 2010, 16:36:31 (ponad 8 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 25 III 2015, 17:01:49 (ponad 3 lat temu)
0 0
Trochę trudno jest mi ocenić tą powieść. Na początku wciąga i ciekawi, potrafi zaskoczyć, a niektóre wątki są do przewidzenia. Jednak największym minusem tej powieść (choć jest bardzo osobiste odczucie) jest brak emocji. Spodziewał się ich dużo, a przede wszystkim napięcia, jednak czytałam szybko, sprawnie i obojętne. Autor wykreował ciekawy pomysł i zarysował ciekawe postacie, jednak potencjał książki uważam za marnowany, ponieważ wszystkie jest dla za mało. A pomyśleć, jakby można z tych postaci stworzyć złożone portrety psychologiczne. Wielka szkoda, ale czasu nie uważam za zmarnowany.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7648-905-6
Ocena: 5.03
Liczba głosów: 15
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: lenka
08 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają