Kup książkę [edytuj książkę]

Tomasz alias 12

Powieść Tomasz alias 12 stanowi przede wszystkim dowcipne studium człowieka ogarniętego manią liczby 12. Jest to opowieść o zgubnym podporządkowaniu wszystkich decyzji jednej pasji. Czyni to z życia głównego bohatera twór na wzór więzienia, a z niego samego więźnia. Ale jest to również historia o braniu odpowiedzialności za popełnione czyny; czyny, których konsekwencje powracają w najmniej oczekiwanych momentach życia. Tragikomiczne losy Tomasza, zwanego 12, bawią, niepokoją, a nawet przerażają, przedstawiając go w kalejdoskopie skrajnych, często negatywnych zachowań. Jednak jak w każdej dobrej opowieści i jemu w końcu dana jest szansa na odkupienie win…

Nowa książka Patryka Omena prowadzi czytelnika poprzez barwny korowód scen i postaci połączonych ze sobą na poziomie pastiszu i parodii. Dzięki splotowi pomysłowości i inteligencji Tomasz alias 12 stanowi niezwykle wciągającą lekturę.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pasja w życiu każdego człowieka to rzecz najważniejsza na świecie – w moim przypadku nie było inaczej... Nadaje ona sens naszemu życiu, czyniąc je wartościowym. To dla niej budzimy się rano, a w nocy zasypiamy, mając ją przed oczami. Prawdziwa pasja żyje w nas, a i my żyjemy dla niej. A kiedy umiera, tak naprawdę i my umieramy."
Dodał: saki Dodano: 29 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Odkąd świadomie sięgam pamięcią, zawsze fascynowała mnie liczba dwanaście. Używając sformułowania „świadomie”, mam na myśli wiek około sześciu lat. A wszystko zaczęło się dość niepozornie, na imieninach mojego dziadka.
Imieniny dorosłych, jak to imieniny dorosłych – totalna nuda dla każdego bez wyjątku dzieciaka, zwłaszcza jeśli było się na nich osamotnionym przedstawicielem najmłodszego pokolenia. Tak więc jedyną atrakcją na tym rodzinnym spędzie oldbojów był dla mnie suto zastawiony stół. Ze wzrokiem drapieżcy wypatrywałem wszelakiej słodkiej zdobyczy, pokrywającej tę niesamowitą krainę bogactwa. I każdą z nich, bez potrzeby polowania, zdobywałem. O, jak dobrze być jedynym dzieckiem na imprezie dorosłych. Łakomy i proszący wzrok w kierunku upatrzonego celu i już wszystko pod nosem. Biednemu, samotnemu dziecku trzeba jakoś wynagrodzić tak okropną krzywdę, prawda?
I wszystko byłoby w porządku – dorośli dalej zajmowaliby się sprawami dorosłych, a ja swoim światem słodkości – gdyby solenizantowi nagle nie strzelił do głowy bardzo głupi pomysł i nie postanowił zapytać mnie o jedną, jedyną rzecz.
Oj, Dziadziu, gdybyś tylko wiedział, jaką krzywdę wyrządzisz mi i całej ludzkości tym pytaniem, skonałbyś przy stole w samobójczym akcie dobroci. Dziadku, co ci szkodziło dalej biadolić o polityce i swojej migrenie, ale nie, ty postanowiłeś okazać mi trochę współczucia i skierować uwagę całego towarzystwa na mnie. Jedno pytanie! Jedno przeklęte pytanie:
– Tomaszku, jaka jest twoja ulubiona liczba?"
Dodał: saki Dodano: 29 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-61194-95-8
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: saki
08 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają