Kup książkę [edytuj książkę]

Miłość

"W powieści »Miłość« Toni Morrison po raz kolejny uwodzi czytelnika urzekającą prozą, w której niezwykle barwnie odmalowuje ludzką tęsknotę, przewrotność, cierpienie i stratę".
Lisa Shea, "Elle"

"»Miłość« to elegancki, epicki zapis zauroczenia, zniewolenia i wyzwolenia: godny największych pochwał powrót do wielkiej noblowskiej formy".
"Kirkus Reviews"


Nowa powieść laureatki literackiej Nagrody Nobla odznacza się misterną konstrukcją, w której czytelnik stopniowo dochodzi do prawdy o ludziach i wydarzeniach. Ale czy jest to cała i niepodważalna prawda? Książka, jak jej bohaterowie, ma swoje tajemnice, które czekają na odkrycie...

Czasami najwięcej miłości jest w nienawiści.

W dużym pustym domu mieszkają dwie stare kobiety, Christine i Heed. W dzieciństwie były nierozłącznymi przyjaciółkami, choć pochodziły z odmiennych środowisk. Dziadek Christine, Bill Cosey, był jednym z pierwszych czarnych ludzi interesu, właścicielem znakomicie prosperującego kurortu nad oceanem. Będąc już w podeszłym wieku, poślubił przyjaciółkę własnej wnuczki, jedenastoletnią Heed. Od tej chwili łącząca dziewczęta więź zaczęła zmieniać się w nienawiść.

[Świat Książki, 2005]

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"A czemuż by nie? Salon też wymaga zmian. Ma staromodny wygląd, jak z powtórkowych filmów w telewizji, z bogatymi hałaśliwymi dziećmi i gadatliwymi rodzicami."
Dodał: dona Dodano: 09 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-7391-644-X
Ocena: 3.87
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: belusia
09 IV 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają