Kup książkę [edytuj książkę]

Książę Mgły

Info:

Tytuł oryginalny: El Principe de la Niebla
Wydawca: Wydawnictwo MUZA S.A.

Numer wydania: I
Data premiery: 2010-11-10

Język oryginału: hiszpański
Ilość stron: 200

Opis:

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu niegdyś należącym do rodziny Fleishmanów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy; nocą w ogrodzie Max widzi posągi artystów cyrkowych. Dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, od którego dowiadują się różnych ciekawostek o miasteczku i o zatopionym pod koniec pierwszej wojny statku. Poznają także dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya. To on opowie im o złym czarowniku, Księciu Mgły, który gotów jest spełnić każdą prośbę lub życzenie, ale w zamian żąda bardzo wiele. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, szybko okazuje się zatrważającą prawdą.
Musiało upłynąć wiele lat, by Max zdołał wreszcie zapomnieć owe letnie dni, podczas których odkrył, niemal przypadkiem, istnienie magii.

Trylogia:


1. Książę mgły
2. Pałac północy
3. Światła września
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Złych wspomnień nie musisz brać ze sobą. I bez tego będą cię prześladować."
Dodał: kamelia Dodano: 29 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
+26 -1


"Pewne obrazy z dzieciństwa zostają w albumie pamięci wyryte niczym fotografie, niczym sceneria, do której człowiek zawsze wraca pamięcią, choćby upłynęło nie wiadomo jak wiele czasu"
Dodał: shczooreczek Dodano: 03 I 2011 (ponad 9 lat temu)
+14 -1


"Nie ma potężniejszej siły niż obietnica"
Dodał: shczooreczek Dodano: 03 I 2011 (ponad 9 lat temu)
+7 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Co sądzicie o pierwszej w karierze Carlosa Ruiza Zafona powieści. Czy rzeczywiście jest napisana dla młodzierzy, czy była ciekawa, czy was wciągnęła, przejęła, wzruszyła??
Dodano: 07 VII 2011, 12:46:02 (ponad 8 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 13 IX 2015, 18:13:59 (ponad 4 lat temu)
0 0
bardzo ciekawa książka. Interesująca fabuła (skądinąd bardzo podobna do Sklepiku z marzeniami Kinga), lekka w odbiorze i wzruszająca. Do przeczytania w dwa dni Polecam wszystkim, nie tylko młodzieży
Oceniam książkę na: 4.5
Dodano: 11 VIII 2014, 18:47:47 (ponad 5 lat temu)
0 0
Tak jak chciał we wstępie z 2010 roku sam autor, żeby książka przypadła do gustu wszystkim bez względu na wiek, którą sam by przeczytał jako dzieciak, jako dwudziesto - trzylatek, czterdziestolatek czy osiemdziesięciolatek, będąca w trzeciej wymienionej grupie wiekowej, przeczytałam książkę w ciągu dwóch dni, tak była wciągająca! Mam kolejne 2 tomy z tej serii i zabieram się do dalszej przygody z twórczością Carlosa Zafona.
Oceniam książkę na: 5.0
Dodano: 16 IX 2012, 16:42:23 (ponad 7 lat temu)
0 0
Bardzo wciągająca i ciekawa opowieść. Jest to moja pierwsza książka tego autora i po lekturze "Księcia Mgły" chętnie sięgnę po kolejne jego tytuły. Zafón bardzo dobrze buduje napięcie i wprowadza w swój świat czytelnika. Czegoś jednak w tej powieści mi brakowało, ale i tak jestem bardzo zadowolona. Z początku myślałam, że jest to jedynie powieść fantasy, ale elementy grozy były tu jak najbardziej wskazane. Magiczna opowieść dla każdego i o każdej porze. Dodam jeszcze, że "Książę Mgły" ma swój niezwykły i własny klimat. Polecam serdecznie
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7495-837-0
Ocena: 4.66
Liczba głosów: 142
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ines855
26 VI 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają