Kup książkę [edytuj książkę]

TERN Siedem zwierząt Raleigh

"...Na początku nie było niczego. Ani ziemi, ani nieba, ani powietrza, ani wody. A zaczęło się wszystko od żarliwego pragnienia, które stało się pierwszym nasieniem, a z niego wyrosła myśl. Pragnienie i myśl - oto co dokonało zmiany w Chaosie."

Tak właśnie powstał Świat Siedmiu Zwierząt, wykreowany przez Nika Pierumowa, autora w Polsce znanego, między innymi trylogii "Pierścień Mroku" (rozgrywającej się w świecie tolkienowskiego Śródziemia)i "Kroniki Hjörwardu". Świat to niezwykły; zamieszkiwany przez rozmaite rozumne i nierozumne rasy, z których każda posługuje się właściwą sobie magią. Świat wrogich sobie sił, z których każda próbuje przeniknąć pozostałe i podporządkować je sobie. Świat zagrożony przez Gnil, która pojawiła się niewiadomo skąd i niewiadomo dlaczego, i zaczęła nieubłaganie go pochłaniać. W tym właśnie świecie pojawia się Tern.
Kim jest i jakie ma zadanie do wykonania w świecie, któremu zagraża coraz bardziej rozprzestrzeniająca się Gnil? Magiem, wojownikiem, wybawicielem? Czy rzeczywiście jest tym, na kogo wygląda? Bohater pierwszego tomu trylogii "Siedem Zwierząt Rajlegu" przeciwstawia się mrocznym siłom Nekropolisu, pomaga potrzebującym nie bacząc na ich przynależność rasową i tkwiące w nich zło, potrafi przełamywać silne zaklęcia, mówi wieloma językami, wie więcej niż jakikolwiek dhuss i nie tylko dhuss, a przy tym zdecydowanie wypiera się przynależności do tej rasy...
Razem ze swoimi towarzyszami tworzy dziwną drużynę, której członkowie, wedle zasad tego świata, nie powinni nigdy stanąć obok siebie. Dhuss-niedhuss Tern, Gończa Nekropolisu Stein, sidha Neiss i demon Krojon ruszają przed siebie, by każde z nich odnalazło swój własny cel i sens istnienia w świecie Rajlegu. I tak zaczyna się wielka przygoda…

Pierwszy tom trylogii - Tern - ukaże się w przyszłym roku, przełoży go Iwona Czapla. Jest to ostatnie dzieło pisarza, trzeci tom trylogii jeszcze nie zdążył się ukazać w Rosji, a planowane jest wydanie amerykańskie.

Przybliżona data wydania:15.05.2010

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Solaris
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7590-047-7
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dziama
09 IV 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają