Kup książkę [edytuj książkę]

Wróg

Powieść przygodowa, utrzymana w konwencji horroru, tyleż efektownego, co… pouczającego. Tytułowy wróg to dorośli, zamienieni w zombie, przed którymi muszą się bronić dzieci, ocalone po strasznym kataklizmie. Dzieciaki organizują się w grupy i szukają sposobów na przeżycie w opustoszałym Londynie. By wygrać, muszą się zjednoczyć. Zamiast tego, zaczynają walczyć między sobą o przywództwo… Sugestywne sceny i doskonała psychologia: przegląd charakterów dzieci i ich postaw wobec zagrożenia
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Jeśli nikt nie słyszy twoich myśli, to nie mogą cię skrzywdzić."
Dodał: kamila Dodano: 06 VII 2012 (ponad 7 lat temu)
+2 0


"Niepokój to dobra rzecz."
Dodał: kamila Dodano: 06 VII 2012 (ponad 7 lat temu)
+2 0


"(...) Najlepiej jest działać w konspiracji."
Dodał: kamila Dodano: 06 VII 2012 (ponad 7 lat temu)
+2 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 05 VII 2013, 14:28:50 (ponad 6 lat temu)
+1 0
Uwielbiam takie post-apokaliptyczne wizje, więc z ogromną przyjemnością wzięłam się za "Wroga" i przyznaje przebrnęłam przez niego z niesamowitą szybkością. Ta powieść to historia młodych ludzi, którzy nagle stracili swój azyl i poczucie bezpieczeństwa, nagle musieli walczyć o własne życie, przetrwanie. Fabuła jest ciekawa, wciągająca, a akcja zwrotna. Pojawiły się pewne niedociągnięcia, za co odjęłam z oceny jedną gwiazdkę. Jeżeli chodzi o drugą to odjęłam ją za zakończenie. Ogólnie rzecz biorąc podobało mi się, ale nie było to takie prawdziwe zakończenie tej historii. Poczułam wielki niedosyt, gdyż chciałam dowiedzieć się, co dalej z bohaterami, jak poradzą sobie teraz w tej nowej sytuacji, czy dzieciaki z pałacu nadal będą chciały przejąć władzę. Niedosyt więc został, ale ogółem książka jest bardzo dobra i wciągająca. Polecam.
Oceniam książkę na: 5.0
Dodano: 12 VIII 2013, 14:47:22 (ponad 6 lat temu)
0 0
@Zaaraza prawdopodobnie odczuwasz niedosyt, bo to nie jest koniec! Też mnie zdziwiło zakończenie dlatego trochę poszperałam po internecie i okazało się, że jest łącznie 5 części. Ale niestety dowiedziałam się także, że tylko Wróg jest przetłumaczony, więc jeśli dobrze znasz angielski będziesz mogła sobie kupić tylko nwm gdzie.... Ja sama dopiero się uczę angielskiego więc o kupieniu kolejnej części mogę pomarzyć. Szczególnie, czuję się smutna bo już zakochałam się w postaciach (No może nie tak bardzo jak w Darach Anioła)! Szczerze płakałam jak Arran umarł (czy jak on tam miał )
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-247-1816-0
Ocena: 5.13
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: rockaga
05 III 2010 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają