Kup książkę [edytuj książkę]

Pod kopułą

Tytuł oryginalny: Under the dome

Pod kopułą Stephena Kinga to ambitne i imponujące przedsięwzięcie. Pomysł na książkę powstał już w 1976 roku, ale autor po dwóch tygodniach pisania odłożył go na później. Powracał do niego dwukrotnie, w latach osiemdziesiątych (Kanibale) oraz na początku 2009 roku. Pierwszy szkic powieści, który ukończył w sierpniu 2009 roku ważył prawie 9 kilogramów!

Pod kopułą jest najlepiej sprzedającą się książką w przedsprzedaży w historii księgarni internetowej Amazon oraz jedną z najlepszych książek 2009 roku według The New York Times!

Pod kopułą, Stephen King – nota wydawcy:

Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester’s Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika…

Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester’s Mill. Wspierany przez wojsko, które znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego.

Czas ucieka, a największym wrogiem mieszkańców jest sama kopuła. Czy dowiedzą się, jak powstała, zanim będzie za późno? Czas goni. A właściwie czasu już brak…

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Żal za wyrządzone zło może i jest lepszy niż nic, ale nawet najgłębszy żal po fakcie nigdy nie będzie dostateczną pokutą za przyjemność czerpaną z niszczenia, czy chodzi o podpalanie mrówek, czy zabijanie jeńców."
Dodał: dona Dodano: 05 VI 2011 (ponad 10 lat temu)
+2 0


"Myśl jest jak wirus przeziębienia: wcześniej czy później zawsze kogoś dopadnie."
Dodał: dona Dodano: 30 IV 2011 (ponad 10 lat temu)
+2 0


"Miasto nie jest wielkie, wszyscy gramy razem."
Dodał: dona Dodano: 30 IV 2011 (ponad 10 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Od niedawna zaczęłam oglądać serial "Under the Dome": http://www.filmweb.pl/serial/Under+the+Dome-2013-555086 Jak się okazało jest to ekranizacja "Pod kopułą" Stephena Kinga. Zastanawiam się nad przeczytaniem. Czy książka bardzo różni się od serial...
Dodano: 20 VII 2013, 20:43:09 (ponad 8 lat temu)
Ja najbardziej polubiłam Dale'a Barbarę :) Pierwszy raz zdarzyło mi się polubić bohatera pozytywnego! Za to trójka nastolatków strasznie działała mi na nerwy...
Dodano: 17 XII 2010, 13:56:59 (ponad 10 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 27 I 2012, 23:51:13 (ponad 9 lat temu)
+2 0
Dziś koło 3 skończyłem czytać i pierwsze wrażenie jakie miałem to ogromny niedosyt, a zarazem ogromne zadowolenie, ponieważ bardzo chciałem przeczytać to dzieło S. King-a.
Od pierwszej strony przeczytanej w Empik-u polubiłem "Pod kopułą" i z każdą kolejną stroną coraz bardziej zaczynałem ją uwielbiać.

Pewnie za jakiś czas przeczytam ją ponownie.

Polecam!
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 14 VII 2011, 21:08:36 (ponad 10 lat temu)
+2 0
Trzy miesiące czytania, ale warto było
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 20 IV 2012, 21:04:23 (ponad 9 lat temu)
+1 0
Początek i rozwinięcie książki mnie oczarowało. Nie mogłam od niej oderwać wzroku, lecz po zakończeniu czułam lekki nie dosyt i rozczarowanie. Mimo to i tak mianuję ją ulubioną powieścią Kinga.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7648-349-8
Ocena: 5.13
Liczba głosów: 49
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
24 II 2010 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają