Kup książkę [edytuj książkę]

Chmury i łzy

James Ngugi jest autorem trzech powieści: "Chmury i łzy" ("Weep Not, Child"), "The River Between" ("Pomiędzy nami rzeka") i "Grain of Wheat" ("Ziarno pszenicy"). Napisał też sztukę sceniczną pt. "The Black Hermit" ("Czarny pustelnik") oraz szereg opowiadań, które publikował w pismach afrykańskich i angielskich.

James Ngugi urodził się w Limuru, w Kenii, w roku 1938, ukończył Makerere University College i uniwersytet w Leeds. Przez jakiś czas był wydawcą pisma "Penpoint", pracował w Nairobi w redakcji "The Sunday Nation", a ostatnio wydawał pismo "Zuka" i wykładał w University College w Nairobi.

Powieść "Chmury i łzy" wprowadza czytelnika w tragiczne lata działalności w Kenii organizacji podziemnej Mau-Mau. Ngugi stworzył w niej obraz organicznej jedności losów kraju z losami jednostki, wykorzystując wiele elementów autobiograficznych. W historii małego chłopca rwącego się do wiedzy załamuje się tragicznie historia całego narodu, w którym budzi się świadomość suwerenności.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Rok wydania: 1972
ISBN: -
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: litera
26 I 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają