Kup książkę [edytuj książkę]

Instalacje elektryczne

Oto ósme wydanie książki, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem u licznej rzeszy czytelników. Omówione są w niej najważniejsze zagadnienia dotyczące projektowania, wykonywania oraz eksploatacjiinstalacji elektrycznych w budownictwie przemysłowym i nieprzemysłowym. W wydaniu ósmym zaktualizowanych zostało wiele informacji i danych.

Rozdział trzeci jest uzupełniony o wiadomości dotyczące kryteriów oceny jakości energii elektrycznej, wpływu obniżonej jakości energii na pracę odbiorników elektrycznych, układów zasilania odbiorców o zróżnicowanych wymaganiach odnośnie do niezawodności dostawy energii elektrycznej oraz urządzeń zasilania.

Książka ta stanowi kompendium praktycznej wiedzy o najważniejszych zagadnieniach dotyczących projektowania, wykonywania oraz eksploatowania instalacji elektrycznych (o różnym przeznaczeniu) w budownictwie przemysłowym i nieprzemysłowym. W poradniku zawarto ocenę aktualnego stanu technicznego instalacji elektrycznych w budynkach o przeznaczeniu nieprzemysłowym i podano pożądane zakresy ich modernizacji.

Opisano nowe rozwiązania instalacji, np. EIB, opracowane przez najbardziej renomowane firmy przemysłu elektrotechnicznego w Europie i Stanach Zjednoczonych. Instalacje takie są już obecnie realizowane w wysoko uprzemysłowionych krajach, a na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku będą zapewne powszechnie stosowane również w Polsce.

Wiele uwagi poświęcono zagrożeniu porażeniem prądem elektrycznym i ochronie od porażeń oraz sposobom badania i kryterium oceny skuteczności działania tej ochrony, przy czym uwzględniono najnowsze wymagania przepisów i norm zarówno polskich, jak i innych krajów europejskich.

Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona inżynierów i techników elektryków zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją instalacji elektrycznych, a także dla studentów wydziałów elektrycznych. Może być bardzo przydatna dla uczniów starszych klas liceów o profilu elektrycznym.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowo-Techniczne
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-204-3579-5
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Jagiel
09 I 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają