[edytuj autora]

Sandra Brown

Zdjęcie Sandra Brown
Pseudonim: Rachel Ryan, Laura Jordan
Data urodzenia: 1949-03-12
Miejsce urodzenia: Waco, Teksas, Stany Zjednoczone
Strona www: http://www.sandrabrown.net
Pisarka amerykańska. Jest główną konkurentką Danielle Steel w dziedzinie tzw. literatury kobiecej, choć jej książki to literatura zdecydowanie wyższego lotu. Urodziła się w 1948 roku w USA. Ukończyła anglistykę na Texas Christian University. Pierwsze kroki zawodowe stawiała jako modelka i prezenterka telewizyjna. Karierę literacką rozpoczęła pisując krótkie romanse i powieści historyczne pod kilkoma pseudonimami, m.in. jako Laura Jordan i Rachel Ryan. Od kilku lat publikuje pod własnym nazwiskiem, a jej utwory, współczesne romanse z wątkiem kryminalnym, regularnie pojawiają się na prestiżowych listach bestsellerów w USA i innych krajach. Do najbardziej znanych powieści pisarki należą "Francuski jedwab" (1992), "Szarada" (1994), "Świadek" (1995) i "Na wyłączność" (1996). Łączny nakład książek Sandry Brown w 25 językach świata przekroczył 50 milionów egzemplarzy. Sandra Brown mieszka w Arlington w stanie Teksas z mężem Michaelem i dwójką dzieci.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"[...] nigdy nie próbował poprawić niczego w swoim życiu, zatrzymać upadku, którego doświadczał od czasu, gdy wystawił głowę z kanału rodnego."
Dodał: dona Dodano: 10 VII 2011 (ponad 9 lat temu)
+2 0


"[…] a czy nie leży w ludzkiej naturze chęć szukania wyjaśnień? I czy nie znajdując winy w otaczającym nas świecie, nie zaczynamy szukać jej w sobie?"
Dodał: dona Dodano: 10 VII 2011 (ponad 9 lat temu)
+1 0


"Życie nie jest usłane różami. Zdarzają się też chwasty na trawniku, zatkana kanalizacja, chore dzieci, nie zapłacone rachunki..."
Dodał: Miravelle Dodano: 27 VII 2016 (ponad 4 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.75
Liczba głosów: 2

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Kasiag
26 III 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

67 książek w naszym katalogu
2 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają