[edytuj autora]

Philippa Gregory

Zdjęcie Philippa Gregory
Philippa Gregory urodziła się w Kenii w 1954 roku. Wraz z rodziną przeprowadziła się do Anglii. Ukończyła historię na Uniwersytecie Sussex i uzyskała stopień doktorski z literatury XVIII-wiecznej na Uniwersytecie w Edynburgu.

Zadebiutowała powieścią Dziedzictwo (Wideacre), która dała początek sadze rodu Laceyów i przyniosła jej popularność. Kolejne części trylogii Dziecko szczęścia (The Favoured Child) i Meridon utwierdziły tylko jej pozycję na rynku literackim. Szczególnie zafascynowana historią szesnasto- i osiemnastowiecznej Anglii autorka z pasją kreśli realia i obyczaje epoki, odkrywa zapomniane biografie i niechlubne wydarzenia z królewskich dworów, wydobywając to, co ciekawe, a jednocześnie uniwersalne. Postacie historyczne przybierają kształty zwykłych śmiertelników z ich słabościami, namiętnościami i dylematami.

Philippa Gregory jest autorką książek dla dzieci oraz kilkunastu powieści historycznych, m. in. The Other Boelyn Girl, The Virgin’s Lover, Earthly Joys, Respectable Trade. Mieszka z rodziną na małej farmie w północnej Anglii.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Nigdy nie mówimy ludziom, że ich kochamy, bo głupio nam się wydaje, że będą z nami na zawsze. Wszyscy zachowujemy się, jakbyśmy mieli żyć wiecznie, a powinniśmy się zachowywać, jakbyśmy mieli umrzeć nazajutrz. Powinniśmy mówić sobie najpiękniejsze rzeczy."
Dodał: Clarisse Dodano: 20 XII 2014 (ponad 5 lat temu)
+2 0


"- Musisz postępować tak, aby odnosił wrażenie, że to on jest panem sytuacji. Daj mu się ściagać, lecz sama nigdy go nie goń. W sytuacjach takich jak ta przed chwilą, kiedy możesz zrobić krok w jego stronę lub uciec, zawsze uciekaj...- (...) lecz nigdy nie tak, by nie mógł cię złapać."
Dodał: Sanai Dodano: 19 VII 2009 (ponad 10 lat temu)
+1 0


Najnowsze dyskusje do książek autora

Warta przeczytania?!
Dyskusja do książki "Czarownica"
Wczoraj wypożyczyłam tę książkę w bibliotece i zaczęłam czytać. Początek wydaje się ciekawy, ale czy jest książką, którą polecilibyście fance fantasty?
Dodał: edycia735 Dodano: 10 VIII 2011, 11:16:27 (ponad 8 lat temu)
Kochanice króla
Dyskusja do książki "Kochanice króla"
Bardzo ciekawi mnie treść tej książki. Kocham epokę średniowiecza, a zwłaszcza dynastię Tudorów (jestem wielką fanką tego serialu:P). Zastanawiam się, czy Philippa Gregory w dosyć wiarygodny sposób opisała życie na dworze Henryka VIII. Chociaż słysza...
Dodał: Sanai Dodano: 13 VII 2009, 00:00:46 (ponad 10 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.5
Liczba głosów: 7

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: kulturalnie
21 III 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

30 książek w naszym katalogu
10 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają