[edytuj autora]

Peter V. Brett

Zdjęcie Peter V. Brett
Peter V. Brett (ur. 8 lutego 1973) – amerykański pisarz fantasy. Jest autorem cyklu Trylogia demonów, który rozpoczął wydanym w 2008 roku tomem Malowany człowiek (The Painted Man), określanym "najbardziej błyskotliwym debiutem fantastycznym ostatnich lat". Od dzieciństwa był fanem fantastyki, komiksów i RPG. W 1995 roku ukończył literaturę angielską i historię sztuki na Uniwersytecie Buffalo. Następnie spędził ponad dziesięć lat pracując w przemyśle farmaceutycznym. Mieszka w Brooklynie z żoną i córką.

Autor najbardziej błyskotliwego fantastycznego debiutu ostatnich lat. Powieścią "The Painted Man" rozpoczął inwazję na księgarskie rynki całego świata. Ledwie sie ukazała, a prawa do wydania książki mają już m.in. kraje Ameryki Północnej, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Grecja, Japonia, Rosja, Polska, Czechy i Hiszpania. W toku negocjacji są Chiny, Węgry, Serbia, Włochy i Turcja. Podkreśla, że jego pierwszą znaczącą lekturą – pozaszkolną i bez obrazków – był "Hobbit". Po starszym bracie odziedziczył też komiksy X-Man. Pisarz uważa, że te dwa, z pozoru mało znaczące fakty, ukształtowały jego dorosłe życie. Studiował na uniwersytecie w Buffalo. Zdobył licencjat z j. angielskiego, krótko zgłębiał historię sztuki. Prowadził sklep z komiksami. Nastepnie pracował w wydawnictwie medycznym, gdzie, jak dziś ocenia, siedząc w biurowym boksie roztrwonił 10 najlepszych lat swego życia. Pisał książki, z których nie miał nadziei żyć.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Dlaczego Ragen wykonuje swe zadania? Przecież zgromadził tyle pieniędzy, że nawet nie zdooła ich wydać!
-Ragen pozostaje na służbie księcia. Ma obowiązki, których nikt inny nie wypełni. Arlen parsknął z rozbawieniem.
-Przeciez są inni Posłańcy, Elisso, a Ragen traktuje księcia jak wrzód na tyłku. Nie kieruje nim lojalnośćani honor. Wypełnia swe zadania ponieważ zna prawdę.
-Jaką prawdę?
-Że świat ma więcej do zaoferowania na zewnątrz niż tutaj."
Dodał: Kremzes Dodano: 25 III 2012 (ponad 8 lat temu)
+9 0


"- Nie trać czasu na opłakiwanie tego, czego doświadczyłeś - dodał. - Ciesz się tym, czego doświadczasz."
Dodał: Sanai Dodano: 16 IX 2010 (ponad 10 lat temu)
+7 0


"Tylko głupiec nie wie co to strach."
Dodał: Kremzes Dodano: 15 III 2012 (ponad 8 lat temu)
+6 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Jak wyżej. Tj. - Kto najbardziej przypadł Wam do gustu? Rozdziały pisane z czyjej perspektywy podobały Wam się najbardziej (mówię tu o całej serii) ? Ja na początku lubiłam te z Leeshą, a w Pustynnej Włóczni przypadł mi do gustu Arlen :) Choć kiedy b...
Dodał: Clarisse Dodano: 31 VII 2014, 22:19:38 (ponad 6 lat temu)
Ma ktoś jakieś informacje dotyczące daty premiery ? Na stronie autora niestety żadnej informacji nie znalazłem, a angielski też nie jest moją najmocniejszą stroną więc mogłem coś przegapić :)
Dodał: Kremzes Dodano: 28 II 2014, 19:13:38 (ponad 6 lat temu)
Chyba w 2009r. podali oficjalną informacje o ekranizacji książki i od tamtej pory cisza. Ma ktoś jakąkolwiek wiedzę o tym czy coś się ruszyło ? Pewnie jak zwykle zawalą sprawę z filmem ale mimo to chciałbym go obejrzeć. :)
Dodał: Kremzes Dodano: 09 II 2013, 22:01:44 (ponad 7 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.65
Liczba głosów: 16

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: dona
27 VI 2010 (ponad 10 lat temu)

Statystyki pisarza

12 książek w naszym katalogu
19 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają