[edytuj autora]

Nora Roberts

J.D. Robb
Zdjęcie Nora Roberts
Nora Roberts, właściwie Eleanor Marie Robertson (ur. 10 października 1950 w Silver Spring w stanie Maryland w USA), pisarka amerykańska.
Była pierwszą autorką, którą przyjęto do Romance Writers of America Hall of Fame. Pisze romanse jako Nora Roberts, Sarah Hardesty i Jill March, a kryminały z serii In Death pod pseudonimem J.D. Robb.
W latach osiemdziesiątych Nora Roberts zaczęła pisać oryginalne, świetnie skonstruowane książki stanowiące połączenie romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Każda z nich weszła na listy bestsellerów.
Swoją twórczość rozpoczęła w 1981 roku powieściową sagą Irlandzka wróżka, której akcja toczy się w Irlandii.
Nora Roberts urodziła się w Silver Spring, stan Maryland, jako najmłodsza z pięciorga dzieci. Po nauce w szkole katolickiej prowadzonej przez zakonnice, wzięła młodo ślub i osiedliła się w Keedysville, w Marylandzie.
Pracowała krótko jak aplikant adwokacki. "Pisałam szybko, ale nie umiałam literować, byłam najgorszym aplikantem adwokackim kiedykolwiek," mówi teraz. Po narodzinach synów, Dana i Jasona, pozostała w domu i pracowała dorywczo. Zamieć w lutym 1979 zmusiła ją, by spróbować innej, twórczej pracy. Zasypana śniegiem, z synami w wieku trzech i sześciu lat, bez żadnego przedszkola w zasięgu wzroku i zmniejszającymi się zapasami czekolady.
Urodzona w rodzinie czytelników, Nora zawsze coś czytała albo wymyślała historyjki. Podczas tej pamiętnej zamieci, wyciągała ołówek i notatnik i zaczęła zapisywać jedną z tych historii. Tak rozpoczęła się jej kariera. Kilka rękopisów i odrzuceń później, jej pierwsza książka, Irlandzka wróżka, została opublikowana przez amerykańskie wydawnictwo Silhouette w 1981 roku.
Nora spotkała swojego drugiego męża, Bruce’a Wildera, kiedy wynajęła go do zbudowania półek na książki. Pobrali się w lipcu 1985 roku. Od tego czasu powiększyli dom, podróżowali po całym świecie i otworzyli razem księgarnię.
Przez lata, Nora zawsze była otaczana przez mężczyzn. Nie tylko była najmłodsza w jej rodzinie, ale była też jedyną dziewczyną. Wychowała dwóch synów. Dzięki temu Roberts dość dobrze poznała tajniki męskiego umysłu, co zostało docenione przez jej czytelniczki.
Nora Roberts należy do wielu zrzeszeń pisarzy oraz jest laureatką wielu nagród, które dostała od swych kolegów po fachu i wydawnictw.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Współczesna kobieta, jeśli chce odnieść sukces, musi być dobrze zorganizowana."
Dodał: annie28 Dodano: 30 X 2010 (ponad 10 lat temu)
+4 -1


"Nosisz przeszłość w sobie, ciągniesz ją za sobą na grubym, niezniszczalnym łańcuchu bez względu na to, jak daleko w przyszłość patrzysz. Przez długi czas możesz ją ignorować, ale nie możesz od niej uciec."
Dodał: Sanai Dodano: 24 II 2010 (ponad 11 lat temu)
+4 -1


"Miłość jest przerażająca i czasami przemija. Ale jest warta ryzyka i obaw. Jest nawet warta bólu."
Dodał: Leksa97 Dodano: 27 XII 2011 (ponad 9 lat temu)
+3 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Dziadek-Swatka
Dyskusja do książki "Daniel"
Chcielibyście mieć takiego dziadka?
Dodał: Paulla23 Dodano: 29 VIII 2014, 20:18:28 (ponad 6 lat temu)
Książka świetna ;) Według mnie ;) a wy jak sądzicie? Lubicie takie powieści? ;)
Dodał: Lazurowa Dodano: 02 VI 2011, 15:55:51 (ponad 10 lat temu)
Książka ..
Dyskusja do książki "Życie na sprzedaż"
właśnie od niej zaczęła się moja przygoda z Norą Roberts ... ;) A książka .. super !!
Dodał: nalesnik Dodano: 25 V 2010, 17:45:47 (ponad 11 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.31
Liczba głosów: 29

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Kasiag
04 II 2009 (ponad 12 lat temu)

Statystyki pisarza

298 książek w naszym katalogu
35 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają