[edytuj autora]

Marta Pastewka

Zdjęcie Marta Pastewka
Marta Pastewka jest obecnie uczennicą LO w Warszawie. Książka „Co (prze)widziała Antonina” jest jej debiutem literackim. Napisała ją w wieku 13 lat. Marta ma zainteresowania artystyczne. Gra na kilku instrumentach muzycznych, interesuje się filmem. Ma na swoim koncie kilka etiud filmowych. Autorka ma naturę filozoficzną. Jej ulubionymi autorami są Agatha Christie i Carlos Ruiz Zafón. Powieści C. R. Zafóna urzekają, ale też inspirują Martę wielowarstwowością ujęcia zdarzeń z elementami świata nierzeczywistego oraz głęboką analizą postaci. Marta jest nie tyle obserwatorem otoczenia, co jego „interpretatorem”. Nie odbiera zdarzeń w sposób dosłowny, ale stara się zrozumieć uczucia i emocje, które leżały u podłoża tychże. Może właśnie dlatego jej pierwszą książkę należałoby zaklasyfikować, jako thriller psychologiczny.
[edytuj opis]

Najwyżej oceniane książki autora

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Zaskoczony, odwrócił głowę w stronę, z której dobiegła propozycja. A może raczej rozkaz – tak odebrał te słowa, wypowiedziane z jakąś trudną do określenia mocą. Mówiła je czternastoletnia dziewczyna, która teraz patrzyła policjantowi prosto w oczy, a w jej wzroku było coś hipnotyzującego, coś, co nakazywało posłuszeństwo.
– Oczywiście – zgodził się nieswoim głosem.
– Bardzo się cieszę – odpowiedziała dziewczynka.
Jej twarz ozdobił delikatny uśmiech. Otworzyła drzwi i poszła pierwsza. Piotr uznał, że jest w niej coś nienaturalnego. Szedł posłusznie o krok za nią, nie mogąc oderwać od niej wzroku..."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 22 XII 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Musi pan wiedzieć[...]że nic, co spotyka pana w życiu nie jest przypadkowe, to elementy pewnego planu. Nie można lekceważyć żadnego wydarzenia, choćby najbardziej błahego. Nawet najdrobniejszego szczegółu."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 22 XII 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: agnieszka3201
22 XII 2015 (ponad 5 lat temu)

Statystyki pisarza

1 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają