[edytuj autora]

George Raymond Richard Martin

George R. R. Martin
Zdjęcie George Raymond Richard Martin
George Raymond Richard Martin (ur. 20 września 1948 w Bayonne w stanie New Jersey), twórca science fiction i fantasy, zarówno opowiadań jak i powieści, wielokrotny zdobywca nagród Nebula i Hugo oraz wielu innych (World Fantasy Award, Bram Stoker Award, Locus Award). Początkowo publikował pod nazwiskiem pozbawionym dwóch "R", które dołączył, gdy zaczęto go mylić z managerem The Beatles. Jego utwory przetłumaczono na 14 języków, w tym polski. Jest również autorem popularnej sagi fantasy Pieśń Lodu i Ognia, na której oparto między innymi grę fabularną A Game of Thrones. Na podstawie jego prac nakręcono kilka filmów i odcinków serii telewizyjnych (Remembering Melody, 1984; Nightflyers, 1987; Sandkings, 1995). G. R. R. Martin także współpracował przy tworzeniu różnych projektów telewizyjnych (Twilight Zone, Beauty and the Beast, Doorways itd.).
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/George_R._R._Martin

________________________________________________________________________

George R.R. Martin zdobył szerokie uznanie dzięki sadze Pieśń Lodu i Ognia. Nic dziwnego, nie spotkałam jeszcze autora który wprowadza równie nieoczekiwane wydarzenia, uśmierca głównych bohaterów w równie haniebny sposób, a przy tym posługuje się bardzo lekkim językiem.
Zdumiewająca jest różnorodność Martinowskich dzieł. Ciężko jest uwierzyć, że takie utwory jak Gra o tron, Człowiek w kształcie gruszki czy Pamiątka po Melody wyszły spod tego samego pióra.
Wielkim plusem u Martina są zakończenia, ostatnie słowa z Piaseczników wręcz powodują gęsią skórę.
W twórczości autora Pieśni lodu i ognia nie brakuje słabszych utworów jednak przy wspaniałej uczcie fantastyki, którą przygotował nie wypada wybrzydzać na drobne niedociągnięcia. ChaReck ;)
________________________________________________________________________

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Miarą człowieka nie jest tytuł przed jego imieniem."
Dodał: ChaReck Dodano: 30 XI 2009 (ponad 12 lat temu)
+54 0


"Ten, kto wydaje wyrok, powinien go także wykonać"
Dodał: ChaReck Dodano: 30 XI 2009 (ponad 12 lat temu)
+46 0


"Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie."
Dodał: ChaReck Dodano: 30 XI 2009 (ponad 12 lat temu)
+34 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Znalazłam taki oto artykuł -> http://ksiazki.polter.pl/Gra-o-tron-12-najwiekszych-roznic-miedzy-ksiazkami-a-serialem-c28798 A co wy sądzicie o tych różnicach? Też was denerwują? Czy traktujecie serial jako coś osobnego?
Dodał: Sanai Dodano: 23 IV 2016, 14:26:23 (ponad 5 lat temu)
Jakiś czas temu znalazłam gdzieś (chyba na stronie TV Nights) pewien artykuł o tym, że podobno ma powstać bollywoodzka wersja GoT-a i że ponoć znaleziono już aktorki bolly do ról Daenerys i Cersei. Dzisiaj też przeczytałam gdzieś o tym, że podobno Di...
Dodał: Sanai Dodano: 01 IV 2015, 19:25:31 (ponad 6 lat temu)
Tak jak w temacie - których bohaterów lubicie, a których nienawidzicie i życzycie im śmierci? :) Do moich ulubionych bohaterów na pewno należy Tyrion. Po prostu jest taki... uroczy we wszystkim, co robi i mówi :D Oprócz niego lubię też Jaime'a (a...
Dodał: Sanai Dodano: 03 II 2015, 18:03:36 (ponad 6 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.58
Liczba głosów: 37

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: belusia
15 III 2009 (ponad 12 lat temu)

Statystyki pisarza

42 książek w naszym katalogu
43 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają