[edytuj autora]

Bram Stoker

Zdjęcie Bram Stoker
Bram Stoker, właściwie Abraham Stoker (urodzony 8 listopada 1847 – zmarł 20 kwietnia 1912) – urodzony w Irlandii, jeden z czołowych angielskich twórców światowej literatury grozy. Był dziennikarzem i sekretarzem znanego aktora Henry'ego Irvinga. Słynny stał się dzięki gotyckiej powieści "Dracula" (1897), w której stworzył legendę hrabiego-wampira oraz szkaradnego Nosferatu o imieniu Drakula. Na podstawie tej książki powstały wszystkie inne utwory literackie i filmy o wspaniałym Księciu Nocy – Vladzie III. Napisał również powieść "Lair of the White Worm" opowiadającą o odkryciu jaskini, będącej w starożytności miejscem kultu dla wciąż żyjących potworów. Spod jego pióra wyszły także bajki dla dzieci, baśnie, powieść fantastyczna "Jewel of the Seven Stars" i opowiadania erotyczne. Późniejsze dokonania literackie Stokera nie dorównały popularnością "Draculi"; ich autor w zbiorowej świadomości zapisał się jako twórca jednego dzieła. Patron nagrody literackiej w dziedzinie literatury grozy Bram Stoker Award, przyznawanej od 1987 r. przez Horror Writers Association.
[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Dobry przyjaciel trafia się rzadziej, niż kochanek. W każdym razie przyjaźń jest szlachetniejsza, bo pozbawiona samolubstwa."
Dodał: Cruciatus Dodano: 15 II 2014 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Także piekło jest do kupienia."
Dodał: Cruciatus Dodano: 15 II 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Piekło ma swoją cenę."
Dodał: Cruciatus Dodano: 15 II 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Ilość stron
Dyskusja do książki "Dracula"
Mam prośbę do Was, czy moglibyście podać mi ile mniej więcej stron ma ta książka, bo posiadam ją w wersji angielskiej, ale nie jestem pewna czy to pełna wersja. Byłabym wdzięczna za odpowiedź;)
Dodał: Saladres Dodano: 05 X 2010, 19:09:09 (ponad 10 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5
Liczba głosów: 1

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: shona93
26 V 2010 (ponad 10 lat temu)

Statystyki pisarza

5 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają