[edytuj autora]

Angelina Caligo

Zdjęcie Angelina Caligo
Rocznik 97, jest poetą i autorem tomiku wierszy, który wyjdzie w maju 2016 roku. Jest także autorem kilkunastu opublikowanych utworów, między innymi drabbli i shortów.
Pisze głównie na tematy obyczajowe, związane z kobietami i kobiecością. Porusza problemy ludzi homoseksualnych, odrzucanych przez współczesne, polskie środowisko. W kolejnym roku akademickim zamierza podjąć studia filologiczne – język polski. Na samym początku pisała wiersze, krótkie utwory, dopiero potem zdecydowała się na prozę. Zaczęła pisać opowiadania, następnie shorty i drabble, aż w końcu zakochała się w felietonach i artykułach wszelkiej maści. Debiutowała swoją poezją w "Poezja dzisiaj" dwa lata temu. Kolejne wiersze ukazały się m.in na szuflada.net i w "Gazecie Kulturalnej".
Publikowała też w "Drabble na niedzielę". Aktualnie jest pomocą korektorską dla autorów postów informacyjnych Codziennika Feministycznego, współpracuje ze Spiskiem pisarzy, PolacyNieGęsi, a także prowadzi bloga wraz ze swoją partnerką Polki gorszego sortu (www.gorszysort.blogspot.com). Pod koniec roku wyjdzie wspólnie napisana z jej partnerką powieść erotyczno-obyczajowa.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Miravelle
27 V 2016 (ponad 5 lat temu)

Statystyki pisarza

4 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają