Kabała Sekrety rodziny

Recenzja książki Kabała
Po przeczytaniu opisu treści książki i z czym tym razem się zmierzę, jaka to będzie historia głównego bohatera, jaki się on okaże się być zawodowo i prywatnie postanowiłam poznać historię jego rodziny i nowych miejsc, za którymi śladami chce podążać. Jak odnajdzie się on w przeszłości, która nie zawsze uśmiecha się, aby ją na nowo odkrywać, lecz zapomnieć, o ile zechce lub jedynie z chęci czystego zysku ewentualnie odzyskania to, co mu się należy za to, o czym nie chętnie rozmawiał, a chciał o tym zapomnieć, czy się to mu uda, jak poradzi, sobie z tym mając, na uwadze zdobywając praktykę w zawodzie prawnika.

Twórczość Pana Piotra Gajdzińskiego poznałam nieco wcześniej, czytając trzy książki, które spodobały mi się pod każdym możliwym względem czytelniczym. Nie było mi łatwo przejść obojętnie obok najnowszej książki pt.''Kabała'' należącej do gatunku literackiego kryminał, którego darzę szczególnym sentymentem.

Chciałam sprawdzić, jak to jest, gdy Marek Wirst główny bohater od samego początku zainteresuje, zaczaruje niezwykle ciekawą osobistością i tym, jak poradzi sobie w rodzinnej tragedii, czy będzie umiał poradzić sobie z nią, sam, czy jednak znajdzie osoby, które będą mu szczerze życzliwe, czy pod maską autorytetów okażą się inne, czy brat pomoże mu przejść obojętnie obok tego wszystkiego, co ich spotkało, czy będzie chciał zemsty za to, co kiedyś wyrządziła im ich matka?

Nie są to tak naprawdę łatwe sprawy do załatwienia za pierwszym razem, gdy przyglądniemy się im bliżej. W sumie to jesteśmy bardzo czujnymi obserwatorami, kiedy należy postawić właściwy krok, co robić mamy dalej, czy jest dalsza konieczność zmierzenia się za popełnione błędy bliskich nam osób znanych lepiej bądź jedynie z opowiadań, ale czy warto tak ryzykować, czy jednak nie wielokrotnie się zastanawiałam w trakcie czytania każdego z rozdziałów.

Kryminału tego nie czyta się szybko, gdyż wymaga, on określiłabym czujności na to, w jaki sposób można zniszczyć człowieka za czyjeś grzechy z przeszłości.

Owszem nie podobało mi się zachowanie księdza, które było dla mnie nie do końca zrozumiałe. Pomimo tego, że był, młodym proboszczem to miał swoich ulubieńców, trzymał z parafianami bogatymi, a nie ze wszystkimi tak, jak należy, ale widocznie autor chciał go przedstawić realia, aby dać wskazówki, że pomimo poglądów powinno dać się szanse na dalsze życie i spróbować znaleźć rozwiązanie na życie w zgodzie zapominając o tym, co było kiedyś, a ważne, co jest na obecną chwilę i cieszyć się nią.

Czy Markowi Wirstowi wystarczy sił na poznanie prawdy o mamie, czym się zajmowała, czy sąsiadka Barbara Górska będzie mu pomocna do samego końca, komu będzie zależało tak naprawdę na zemście, finansach, a nie jaką naprawdę osobą była matka Marka Wirsta, czy wybaczy on jej popełnione grzechy, a może wróg ujawni całą prawdę o jego rodzinie i dlaczego mu zależy na niej, aby się zemścić za czymś, czego on poszukuje, aby mieć orientacje, kim oni byli, kiedyś o tym warto się dowiedzieć?

Polecam przeczytać ten kryminał.
0 0
Dodał:
Dodano: 09 VI 2026 (3 godzin temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 10
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 43 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Kabała



Opowieść o dziedziczonym złu, wypartej historii i współczesnej Polsce, w której stare grzechy wracają w nowej, znacznie groźniejszej formie. Rok 2023. Marek Wirst, ceniony prawnik dużej grupy finansowej, odmawia podpisania fałszywego komunikatu giełdowego. Kilka dni później traci pracę. W tym samym czasie dowiaduje się, że jego matka, z którą od lat prawie nie utrzymywał kontaktu, leży w szpitalu...

Ocena czytelników: 5.5 (głosów: 1)
Autor recenzji ocenił książkę na: 5.5