Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia

Recenzja książki Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia
Twórczość Pana Jakuba Kuzy do tej pory nie była mi znana.

Postanowiłam, że zechce się zagłębić w poruszane przez niego opisane obszary tematyczne, które pozostawiają wiele śladów do odkrycia na czele wraz z nim.

Uważam, że można autorowi zaufać na tyle, że wyruszenie we wspólną książkową geograficzną podróż to będzie mile spędzony czas na poszukiwanie odpowiedzi na pytania związane, co skrywa się pod interesująco nadanym książce tytule pt. ''Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia''.

Na samym początku zwróciłam uwagę, w jaki sposób autor podjął się niełatwemu dla wielu osób do realizacji zadaniu, gdyby mogły go przedstawić go z własnej perspektywy podróżniczych doświadczeń, a jest to zebrana bogato opracowana bibliografia, spis źródeł fotografii, krótki wstęp, jak i również jest autorem fotografii okładki, dokonywał wyboru odpowiednich ilustracji, aby każdy czytelnik zapoznający się z nimi mógł odczytać zawartą w niej cenną informację na temat opisywanych miejsc.

Podoba mi się postawa szczerości autora wobec wyrażanych opinii przez czytelnika związana z poruszanymi przez niego tematycznymi zagadnieniami geograficznymi zamieszczonymi w rozdziałach. Zauważalne jest to w słowie wstępnym oraz epilogach znajdujących się na samym końcu, w co poniektórych rozdziałach. Czytelnik może dzięki temu przekonać się, czy miejsce odwiedzane przez autora istnieje, czy nie zmieniło nazwy podczas czasu kiedy tworzone były informacje do tej książki.

Fascynujące jest to, że gdy czyta, się tę książkę to jest w niej coś wyjątkowego, coś, co lubię, że skrywane fakty zostają ujawnione, nazywane po imieniu, ot tak po prostu, a nie, że opisywane zbyt ogólnikowo i dzięki temu książka ta zyskuje na wyrazistym przekazie.

Przedstawiony jest zarys pracy autora nad książką, jak powstawała, notatki, sięganie do źródeł wiedzy u przewodników uważam za bardzo dobry pomysł.

Być może każdy czytelnik lubiący poznawać zakamarki nieznanej do tej pory tajemniczej Polski będzie mógł zaczerpnąć więcej wiedzy, a z czasem uśmiechnie się, gdyż powróci do przeszłości, którą zna ze słyszenia, a dla młodego odbiorcy książka ta będzie stanowiła ciekawą historię.

Polecam przeczytać tę książkę.
Dodał:
Dodano: 21 XI 2022 (12 dni temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 22
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 39 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkryciaZdemaskowane mity i fascynująca prawda. Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? O tych miejscach nie przeczytasz w żadnym przewodniku ani książce historycznej! Jeżeli wydaje Ci się, że w Polsce widziałeś już wszystko, zdecydowanie będziesz musiał zmienić zdanie. Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb –...

Ocena czytelników: 6 (głosów: 1)
Autor recenzji ocenił książkę na: 6.0