[dodaj cytat]

Cytaty z Buszujący w zbożu

"Dla człowieka niedojrzałego znamienne jest, że pragnie on wzniośle umrzeć za jakąś sprawę; dla dojrzałego natomiast - że pragnie skromnie dla niej żyć."
Dodał: madziach05 Dodano: 03 IV 2010 (ponad 14 lat temu)
+31 -2


"Lepiej nigdy nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie - zaczniecie tęsknić."
Dodał: ViconiaDeVir Dodano: 02 VIII 2009 (ponad 15 lat temu)
+27 -2


"Cholerne pieniądze. Zawsze w końcu człowiekowi ością w gardle staną."
Dodał: saradeever Dodano: 20 IX 2009 (ponad 15 lat temu)
+18 -1


"„Wystarczy pleść jakieś głupstwa, których nikt nie może zrozumieć, a ludzie zrobią wszystko, czego od nich zażądasz.”"
Dodał: Zaaraza Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 12 lat temu)
+7 0


"Większość ludzi ma bzika na punkcie samochodów. Martwią się najlżejszym zadrapaniem lakieru, ustawicznie gadają o tym, ile mil przejechali na jednym galonie benzyny, a ledwie kupią sobie nowiuteńki wóz, już zaczynają myśleć, jak by tu go zamienić na jeszcze nowszy. To wreszcie wcale nie znaczy, żebym przepadał za starymi wozami. W ogóle samochody mnie guzik obchodzą. Wolałbym mieć konia. Koń ma w sobie przynajmniej coś ludzkiego."
Dodał: saradeever Dodano: 20 IX 2009 (ponad 15 lat temu)
+7 0


"W swojej głupocie uważałem ją nawet za inteligentną."
Dodał: Blumka Dodano: 20 I 2011 (ponad 14 lat temu)
+5 0


"Życie jest grą, mój chłopcze. Życie jest grą, której prawideł należy
przestrzegać."
Dodał: darkametyst Dodano: 30 I 2011 (ponad 13 lat temu)
+4 0


"w każdym razie wyobraziłem sobie gromadę małych dzieci, które bawią się w jakąś grę na ogromnym polu żyta. Tysiące malców. A nie ma przy nich nikogo starszego, nikogo dorosłego...prócz mnie oczywiście. A ja stoję na krawędzi jakiegoś straszliwego urwiska. Mam swoje zadanie : muszę schwytać każdego, kto się znajdzie w niebezpieczeństwie, tuż nad przepaścią. Bo dzieci rozhasały się, pędzą i nie patrzą, co tam jest przed nimi, więc ja muszę w porę doskoczyć i pochwycić każdego, kto by mógł spaść z urwiska. Cały dzień od rana do wieczora, stoję tak na straży. Jestem właśnie strażnik w zbożu. Wiem, że to wariacki pomysł, ale tylko tym naprawdę chciałbym być."
Dodał: madziach05 Dodano: 03 IV 2010 (ponad 14 lat temu)
+3 0


"„Jeżeli ktoś umarł, to jeszcze nie powód, żeby go przestać lubić, zwłaszcza jeżeli to był ktoś tysiąc razy sympatyczniejszy niż inne znajome osoby, które żyją.”"
Dodał: Zaaraza Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 12 lat temu)
+2 0


"wszystko mi jedno, niech pożegnanie będzie smutne albo nieprzyjazne, ale niech wiem, że się żegnam. bez tego człowiekowi jakoś głupio"
Dodał: nictuponas Dodano: 02 VII 2012 (ponad 12 lat temu)
+2 0


"Człowiek niedojrzały charakteryzuje się tym, że pragnie umrzeć w wielkim stylu za sprawę, a dojrzały tym, że pragnie dla niej pokornie żyć."
Dodał: kamila Dodano: 14 IX 2014 (ponad 10 lat temu)
+1 0


"Nigdzie człowiek nie znajdzie przyjemnego, spokojnego miejsca, bo nie ma takiego miejsca na świecie"
Dodał: Polly Dodano: 25 XII 2012 (ponad 12 lat temu)
+1 0


"„Stale muszę powtarzać: „Bardzo mi przyjemnie...” facetom, z którymi spotkanie wcale mi nie robi przyjemności. Ale jeżeli chcesz, bracie, żyć, musisz te komedie odgrywać.”"
Dodał: Zaaraza Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 12 lat temu)
+1 0


"tak właśnie bywa z dziewczynami. wystarczy, że któraś umie coś robić z wdziękiem, a choćby nie była wcale bardzo ładna, choćby nawet była głupawa - zakochujesz się czy coś w tym rodzaju i już sam nie wiesz, co się z Tobą dzieje. dziewczyny. jezu chryste. umieją człowieka do wariactwa doprowadzić. fakt"
Dodał: nictuponas Dodano: 02 VII 2012 (ponad 12 lat temu)
+1 0


"- Upadek, do którego, jak mi się wydaje, zmierzasz, jest bardzo niezwykły i okropny. Człowiek, który w tę przepaść się stacza, nigdy nie odczuje i nie dowie się, że już sięgnął dna. Wciąż tylko spada, spada coraz niżej. Jest to los zgotowany człowiekowi, który w tym czy innym momencie swojego życia szukał czegoś, czego mu jego własne środowisko dać nie mogło - albo przynajmniej tak mu się zdawało - i który wobec tego zaniechał poszukiwań. Zrezygnował, nim jeszcze rozpoczął prawdziwe poszukiwania."
Dodał: krwiobieg Dodano: 07 XII 2010 (ponad 14 lat temu)
+1 0


"Uważam jednak, że wykształceni i erudyci, jeśli oczywiście są elokwentni i twórczy- a tacy, niestety, należą do rzadkości- mogą zostawić po sobie nieskończenie cenniejsze zapiski niż ci, którzy są tylko elokwentni i twórczy, a nie mają żadnej bazy w postaci wykształcenia."
Dodał: kamila Dodano: 14 IX 2014 (ponad 10 lat temu)
0 0


"Jeśli robisz coś za dobrze, to po jakimś czasie, gdy cię poniesie, zaczynasz się popisywać."
Dodał: kamila Dodano: 14 IX 2014 (ponad 10 lat temu)
0 0


"W Nowym Jorku za forsę można, kupić dosłownie wszystko."
Dodał: kamila Dodano: 14 IX 2014 (ponad 10 lat temu)
0 0


"Vinson wciąż tylko napominał, żeby ujednolicać" i "upraszczać. A przecież nie ze wszystkim tak można. Chcę przez to powiedzieć, że pewnych spraw człowiek nie może ujednolicić, uprościć, i tylko dlatego, że ktoś mu tak nakazuje."
Dodał: Rivienna Dodano: 15 XI 2012 (ponad 12 lat temu)
0 0


"„Niektóre rzeczy powinny by zostawać zawsze nie zmienione. Żeby można je wpakować do jednej z tych wielkich oszklonych szaf i tak je przechowywać.”"
Dodał: Zaaraza Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 12 lat temu)
0 0


"Gra, a jakże. Ładna gra! Jeżeli znalazłeś się po tej stronie, po której są asy, to i owszem, można grać, przyznaję. Ale jeżeli trafiłeś na drugą stronę, gdzie nie ma ani jednego Asa – to co to za gra? Guzik. Nie ma gry.""
Dodał: kamila Dodano: 25 IV 2011 (ponad 13 lat temu)
0 0


Informacje

Cytaty są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.

Aby dodać cytat do ulubionych wstarczy kliknąć na znajdujące się obok niego serduszko.