[dodaj cytat]

Cytaty z Dziwne losy Jane Eyre

"Więc mylisz się, nie znasz mnie wcale, nie wiesz, do jakiego rodzaju miłości jestem zdolny. Każdy atom twego ciała jest mi tak drogi jak mój własny; w cierpieniu, w chorobie zawsze byłby mi drogi. Umysł twój jest moim skarbem, a gdyby się zaćmił, zawsze pozostałby moim skarbem. Gdybyś szalała, krępowałyby cię moje ramiona, nie kaftan bezpieczeństwa; gdybyś rzuciła się na mnie tak dziko jak owa kobieta dziś rano, przyjąłbym cię uściskiem przynajmniej równie miłującym jak obezwładniającym. Nie cofałbym się przed tobą ze wstrętem jak przed tamtą; w twoich spokojnych chwilach nikt by nad tobą nie czuwał, nikt by ciebie nie pielęgnował prócz mnie, a otaczałbym cię niewyczerpaną tkliwością, choćbyś mi najlżejszym nie odpłacała uśmiechem. Nigdy bym nie przestawał wpatrywać się w twoje oczy, choćby mnie oczy te przestały poznawać..."
Dodał: krwiobieg Dodano: 21 V 2011 (ponad 13 lat temu)
+27 0


"Daleko lepiej jest cierpliwie znosić ból, którego nikt nie odczuwa prócz ciebie, niż popełnić czyn nierozważny, którego złe następstwa rozciągnęłyby się na wszystkich twoich bliskich"
Dodał: krwiobieg Dodano: 21 V 2011 (ponad 13 lat temu)
+18 0


"Uczucie nie słuchające rozsądku jest wodnistym napojem; lecz rozsądek nieposkromiony uczuciem staje się kąskiem tak gorzkim i twardym, że człowiek nie może go przełknąć."
Dodał: Zafrina Dodano: 14 II 2010 (ponad 14 lat temu)
+18 0


"Wolę mieć pogodę w sercu, niż nosić się godnie."
Dodał: DianaDelryn Dodano: 10 XII 2010 (ponad 13 lat temu)
+5 0


"Nigdy nie dość wcześnie na rozpoczęcie tego, co mam dokonać"
Dodał: krwiobieg Dodano: 21 V 2011 (ponad 13 lat temu)
+3 0


"Proszę cię, byś spędziła życie przy moim boku, byś była moim drugim ja, moim najlepszym towarzyszem na ziemi."
Dodał: krwiobieg Dodano: 21 V 2011 (ponad 13 lat temu)
+2 0


"Wiem co to znaczy żyć całkowicie dla tego i z tym, którego kocham nad wszystko w świecie. Uważam się za nieskończenie szczęśliwą, za szczęśliwszą ponad wszelki wyraz, gdyż w całej prawie pełni jestem wszystkim dla mojego małżonka, tak jak on dla mnie. Nigdy żadna kobieta nie była bliższa ode mnie swemu mężowi, nigdy nie była bardziej kością jego kości i krwią jego krwi"
Dodał: DianaDelryn Dodano: 09 XII 2010 (ponad 13 lat temu)
+2 0


"Jej przypływ słodką był nadzieją,
Odpływ zaś sprawiał ból nad siły,
Los, co opóźnił jej przybycie,
Śmiertelnym lodem ścinał żyły..."
Dodał: DianaDelryn Dodano: 07 XII 2010 (ponad 13 lat temu)
+1 0


"Wiem, jak prędko zwiędłaby młodość, zmarniałby kwiat, gdyby czara ofiarowanego szczęścia kryła choć trochę mętów wstydu, choć najlżejszy posmak wyrzutu sumienia; i nie chcę poświęcenia, żalu, zatraty, o nie! Pragnę ogrzać, nie zmrozić; zyskać wdzięczność, nie krwawe łzy..."
Dodał: Rivienna Dodano: 23 VII 2012 (ponad 12 lat temu)
0 0


"Potrafię żyć sama, jeżeli poczucie własnej godności i okoliczności zażądają tego ode mnie. Nie sprzedam swojej duszy za cenę szczęścia. Mam w głębi duszy skarb wrodzony, który potrafi utrzymać mnie przy życiu, gdyby wszelkie z zewnątrz płynące radości były mi wzbronione lub ofiarowane jedynie za cenę, której zapłacić nie mogę."
Dodał: Rivienna Dodano: 23 VII 2012 (ponad 12 lat temu)
0 0


"Bardzo dziwnego uczucia doznaje niedoświadczona młoda istota zdając sobie sprawę, że jest zupełnie sama na świecie, odcięta od wszelkich stosunków z ludźmi, niepewna, czy dotrze do portu, do którego zmierza, a świadoma, że wiele przeszkód nie pozwoli jej zawrócić do tego, który opuściła."
Dodał: krwiobieg Dodano: 21 V 2011 (ponad 13 lat temu)
0 0


"Przez bardzo krótki przeciąg czasu będzie pan może taki jak teraz; przez bardzo krótki przeciąg czasu. A potem pan ostygnie; a potem stanie się pan kapryśny; a potem będzie pan poważny i surowy, a ja będę miała dużo kłopotu chcąc panu dogodzić. Gdy się pan jednak dobrze do mnie przyzwyczai, może mnie pan znów polubi - polubi, mówię, nie pokocha."
Dodał: krwiobieg Dodano: 21 V 2011 (ponad 13 lat temu)
0 -3


Informacje

Cytaty są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.

Aby dodać cytat do ulubionych wstarczy kliknąć na znajdujące się obok niego serduszko.