[edytuj autora]

Mirosław Słowikowski

Zdjęcie Mirosław Słowikowski
Z wykształcenia jestem ekonomistą i absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie. Skończyłem ją już wtedy, gdy powróciła do swojej pierwotnej nazwy, ale niestety miałem jeszcze wątpliwą przyjemność studiować także ekonomię polityczną socjalizmu. Całe szczęście trafiłem na znakomitych wykładowców, którzy w tej chwili są wielkimi autorytetami w gospodarce wolnorynkowej. Moja praca magisterska, z której do tej pory jestem dumny była studium wiedzy nad przyczynami kryzysu i upadku tak zwanej gospodarki socjalistycznej, która z socjalizmem miała jakże niewiele wspólnego.
Jeszcze podczas studiów ujawniła się moja pasja do robienia rzeczy dziwnych i niekonwencjonalnych. W między czasie skończyłem kurs na pilota wycieczek zagranicznych, a także, co weselsze, kurs kelnerski. Jestem zatem z zawodu wyuczonego także pilotem i kelnerem.
W trakcie studiów miałem przyjemność poznać smak ciężkiej pracy fizycznej w Londynie, gdzie, jak często się chwalę, wykonywałem zawód sink manager, zmywając gary i robiąc kanapki w snack barze w centrum Londynu na Lower John Street.

Po studiach, płynąc na fali przemian gospodarczych rozpocząłem swoją pierwszą pracę jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, oraz lektor w szkole prywatnej. Z liceum uciekłem po dwóch tygodniach, ale praca lektorska trwała blisko półtora roku.
Po tym epizodzie pojawił się jeszcze krótszy, bo dwumiesięczny, pracy w nomenklaturowej spółce handlowej. Wtedy jak zbawienie pojawiła się Yoshiko Nonogaki- szefowa Sony Europa i bez chwili zastanowienia zatrudniła mnie w nowo powstającym Sony Poland. Były to trzy niezwykle ciekawe lata. Wspólnie z bardzo małą grupa osób tworzyliśmy sieć Sony w Polsce. Do tej pory wspominam naszą szefową Yoshiko, która spędzała z nami wiele czasu, pokazując jak wygląda prawdziwy biznes. Sporo czasu spędziłem w kwaterze głównej Sony na Europę we Frankfurcie, gdzie przechodziłem intensywny proces szkolenia. Z większym sentymentem wspominam jednak pracę w Polsce, gdyż poznałem wielu wspaniałych ludzi, od których bardzo wiele się nauczyłem.
Bez dnia przerwy, po trzech latach zmieniłem pracę „podkupiony” przez dyrektora General Motors Poland, w którym spędziłem kolejne 10 lat. Był to niezwykle ciekawy, trudny, ale patrząc z perspektywy bardzo dobry okres mojej kariery zawodowej. Tysiące doświadczeń, setki szkoleń, kontakty z ludźmi z całego świata, współpraca z wieloma firmami, dostawanie po nosie i nabieranie doświadczenia. Moje odejście z firmy nastąpiło zupełnie nieoczekiwanie dla jej kierownictwa, w pół roku po awansowaniu mnie na Country Sales Managera d.s. DAT, obecnie Chevrolet.
Dla mnie ta zmiana nie była ani nieoczekiwana, ani nieprzemyślana. Do decyzji dorastałem kilka lat, a głównym powodem jej podjęcia było kompletne wypalenie brakiem wolności jakiego doświadczałem. Osobiste przeżycia, które miały miejsce w ostatnim okresie pracy w GM tylko przyspieszyły zmiany.
W decyzjach pomagała mi odwaga i wielkie wsparcie jakie otrzymałem od mojego ówczesnego przyjaciela, a teraz i przyjaciela i partnera zawodowego Tomka Curleja. Z perspektywy widzę jaśniej jak wiele zawdzięczam jednej osobie.
Zaraz po odejściu z GM powstała pierwsza moja książka „Powiedz Stop !!!”. Do tej pory żałuję, że Tomasz podpisał się pod nią zaledwie jako współpracownik, bo tak naprawdę, chociaż pisałem ją sam, to jej treść zawiera nasze wspólne doświadczenia i cała masę pomysłów Tomasza. Potem w podobny sposób powstała książka „ Charakter na całe życie?” Ostatnie lata pracy w GM to okres kursów, szkoleń i setek książek przygotowujących mnie do zawodu Trenera Rozwoju Zawodowego i Osobistego. Kiedy zakończyłem pracę w GM, chciałem odpocząć od świata biznesu i z tego powodu przez pierwsze lata koncentrowałem się głównie na pracy jako trener rozwoju i life coach. Nie odciąłem się jednak od korzeni biznesowych i kilka lat temu wróciłem, wspólnie z Tomaszem do świata biznesu naszym wspólnym poradnikiem „9 milowych kroków do sukcesu zawodowego i osobistego” . Połączyliśmy nasze doświadczenia w pracy z ludźmi z moją wiedzą i doświadczeniami biznesowymi i stworzyliśmy projekt TiM, który zajmuje się zarówno rozwojem zawodowym- TiM Training, jak i TiM Rozwój Osobisty, poświęcony zintegrowanemu rozwojowi człowieka. W tej chwili zarówno prowadzimy szkolenia dla biznesu, jak również warsztaty rozwojowe. Mamy nadzieje, że wiosną tego roku ukaże się kolejna nasza książka, która zapewne będzie dużą niespodzianką dla wszystkich czytelników, których przez te kilka lat stale nam przybywa.[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Serfer
09 XI 2010 (ponad 13 lat temu)

Statystyki pisarza

1 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają