[dodaj odpowiedź]

Temat: "Opinie całkowicie nieobiektywne."

Dodano: 03 IV 2013, 14:16:04 (ponad 7 lat temu)
Moi Drodzy,
Opinii tyle, ile czytelników. Już wiele książek napisano w ten sposób, a już na pewno niejedna ma podobny scenariusz.
Christian Grey. Oczywiście grecki bóg, oczywiście milioner z willą w centrum amerykańskiej metropolii. Poznaje on najzwyklejszą szarą myszkę, studentkę ostatniego roku, dziewicę, Anatasię Steel i zaczyna wiązać z nią swoje seksualne fantazje. Banalne!
Anastasia naturalnie nie daje się poderwać, kiedy dowiaduje się jaki związek miałaby stworzyć z Greyem targają nią naturalnie zupełnie sprzeczne emocje, w efekcie drogą kompromisu na wzajem uczą się z Christianem wzajemnego zaufania. Naturalnie nic zaskakującego.
Niemniej erotyczne sceny, proces poznawania różnych odsłon seksualności przez Anę oraz co raz to bardziej zawikłane mroczne tajemnice i psychologiczne aspekty "zboczeń" Christiana sprawiają, że z rumieńcami przerzucasz kolejne kartki. Książka się kończy a Ty biegniesz do najbliższego sklepu po kolejny tom.
Wątki wszechmogącego Greya, kryminalnych zagadek rodem niemalże z Miami i przeszłość Szarego dodają smaczku powieści.

Choć wcale nie należę do nieśmiałych, mnie zwyczajnie Grey uwiódł.
I sądzę, że to właśnie przyciąga. Grey to książka dla kobiet, które chciałyby troszkę posmakować bycia uległą, które chciałyby zostać uwiedzione.

Osobiście polecam,

malinowaheroina

PS
Ciągle czytam, iż książkę napisano "prostym" językiem. A jakim, przepraszam, powinna by napisana książka mająca dotrzeć do - z całym szacunkiem - pospólstwa? Do wszystkich kur domowych i pań domu? Do robotnic i zabieganych business women? Toż to literatura popularna i jak na taką przystało napisana jest językiem popularnym, zrozumiałym dla wszystkich i dla wszystkich ciekawym. Jeśli ktoś liczy na zacne metafory i ukryte przesłania odsyłam do literatury chociażby średniowiecznej, drodzy intelektualiści.
Wszystkich odpowiedzi: 3

Odpowiedzi do tematu

Dodano: 22 IV 2013, 09:33:13 (ponad 7 lat temu)
+1
Zgadzam się w 100 %. Ilu czytelników też tyle opinii. Osobiście Greya uwielbiam i coś jest w tym, że każda kobieta chciałaby zostać w jakiś sposób uwiedziona i to jeszcze przez Takiego mężczyznę, który ma wszystko. Dobra książka do przeczytania i położenia na półkę.

Osobiście chciałabym przeczytać jeszcze te 3 tomy z perspektywy Christiana
Dodano: 18 VIII 2013, 14:02:39 (ponad 7 lat temu)
+1
Dokładnie, każdy ma inne zdanie. Ja z kolei uważam, że Grey nie został napisany "prostym" językiem. Według mnie cała książka jest przykładem grafomaństwa (przepraszam, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam). No bo pewnie, nie chciałam w lekkiej książce widzieć wyszukanych środków stylistycznych, ale bez przesady - odrobina myślenia przy konstruowaniu zdań byłaby mile widziana. Odnosiłam wrażenie, że autorka spisywała swoje myśli bez żadnego ładu. Zdania zbyt często proste, a przemyślenia głównej aktorki bardzo naiwne.
Dodano: 27 X 2013, 13:08:05 (ponad 6 lat temu)
-1
A mnie się ta wypowiedź nie podoba, przede wszystkim dlatego, że użytkownik bylyny powielił tą wypowiedź 3 razy na samym tylko Webooku na zasadzie Kopiuj Wklej, co ja uważam za spamowanie portalu. Odesłanie do średniowiecznej literatury wszystkich, którzy nie zachwycili sie Grayem jest dziwne, niestosowne i świadczy o nieznajomości przez komentującego współczesnej literatury, która potrafi być także bogata w "zacne metafory". Zgadzam się jedynie ze stwierdzeniem, że ile opinii tyle czytelników.
(wypowiedź modyfikowana: 27 X 2013, 13:10:14)

Dyskusja do książki

Nowe oblicze Greya
Nowe oblicze Greya
Erika Leonard James

TRZECI TOM NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCEJ SIĘ TRYLOGII OSTATNIEJ DEKADY, TRYLOGII, KTÓRA ROZPĘTAŁA ŚWIATOWE SZALEŃSTWO! Ich przypadkowe spotkanie dało początek fali namiętności, która z czasem wcale nie osłabła. Wspólna codzienność okazała się nie lada wyzwaniem, któremu Anastasia i Chrstian dzielnie stawiają czoła w imię łączącego ich uczucia. Kochankowie wciąż dryfują po wzburzonym morzu uczuć, targan...

Ocena czytelników: 4.41 (głosów: 184)

[obserwuj]Obserwują

Użytkownicy podświetleni na zielono obserwują dyskusję i przeczytali najnowsze odpowiedzi do tego tematu.

Ika1910 kobietanie czytał
rockaga kobietanie czytał