Miasto niebiańskiego ognia

Recenzja książki Dary Anioła: Miasto Niebiańskiego Ognia
„Póki ma się duszę i wolną wolę, można być wszystkim, robić wszystko, wybrać wszystko. Powinieneś móc sam wybrać.”

„Miasto niebiańskiego ognia” to była jedna z pozycji na którą czekałam. Pani Clare mnie nie zawiodła w tej części. Wręcz nie mogłam się od niej oderwać. Książka w wielu miejscach zaskakuje i jest nieprzewidywalna. Czytelnik wpada w wir wydarzeń od pierwszych stron, a napięcie i niepewność towarzyszą mu prawie do samego końca. Trochę przeszkadzało mi to łączenie wszystkich bohaterów w pary, ale na to mogłam przymknąć oko.

„Wszyscy składamy się z tego, co pamiętamy. Przechowujemy w sobie nadzieje i lęki tych, którzy nas kochają. Póki jest miłość i pamięć, nie ma prawdziwej straty.”

W ostatnim tomie serii „Dary Anioła” pojawia się nawiązania do „Piekielnych maszyn”. Sama za bardzo nie wiem, o czym ci bohaterowie mówili (możliwe, że zdradziłam sobie trochę tajemnic z tamtej trylogii... trudno), ale z pewnością się dowiem, gdy doczytam ją do końca.

„Miasto niebiańskiego ognia” to bardzo dobre zakończenie serii. Ciężko mi się rozstać z Clary, Jacem, Simonem, Alekiem, Izzy czy Magnusem. Na pewno na długo zapamiętam parę cytatów z tych książek, w szczególności tych wypowiadanych przez Jace'a . „Dary Anioła” polecam, gdyż jest to jedna z przyjemniejszych i ciekawszych serii jakich czytałam.

„Duchy to wspomnienia, a my je nosimy w sobie, bo ci których kochamy, nie opuszczają świata.”

http://magiczneksiazki.blogspot.com/
Dodał:
Dodano: 02 I 2015 (ponad 6 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 161
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 25 lat
Z nami od: 08 II 2012

Recenzowana książka

Dary AnioÅa: Miasto NiebiaÅskiego OgniaOpis Tytuł oryginalny: City of Heavenly Fire Ciemność powraca do świata Nocnych Łowców. Kiedy ich społeczeństwo rozpada się wokół nich, Clary, Jace, Simon oraz ich przyjaciele muszą się połączyć, by razem stanąć do walki z największym złem, któremu Nefilim kiedykolwiek stawiali czoła: z bratem Clary. Nic na świecie nie może go pokonać. Czy muszą więc odbyć podróż do innego świata, by tam znale...

Ocena czytelników: 5.53 (głosów: 58)
Autor recenzji ocenił książkę na: 5.5