rozterki i dylematy młodej kobiety

Recenzja książki Miłość wyczytana z nut
Podoba mi się ta książka. Już od pierwczych stron udało mi się wczuć w główną bohaterkę, zidentyfikować się z nią, przeżywać jej rozterki, a to właśnie najbardziej lubię w książkach.
Eliza, główna bohaterka jest zwyczajną młodą dziewczyną, mieszkającą w dużym mieście, pracującą na świetlicy społecznej i oddaną swojej pracy. Żadna tam lanserka, żadna super-modelka czy karierowiczka. Ot, zwykła dziewczyna, jakich wiele. Dziewczyna, która ma swoje plany, pragnienia i marzenia. Kiedy na jej drodze pojawia się dwóch różnych adoratorów, Eliza staje przed dylematem. Wcale nie prostym, bo jako ułożona, odpowiedzialna, a przy tym myśląca poważnie o życiu i przyszłości młoda kobieta, musi podjąć decyzję, czy kierować się sercem, czy rozumem w wyborze kandydata na męża. Szczególnie, że i jeden i drugi jest atrakcyjny i ma swoje zalety. Cała sprawa komplikuje się, gdy Eliza odkrywa, że jest w ciąży.
"Miłość wyczytana z nut" to z pozoru książka o miłości i odwiecznej walce serca z rozumem. To główny wątek, który pozwala poczuć, jak trudno jest dokonać właściwego wyboru i jak trudno jest przewidzieć jego konsekwencje. Wątki poboczne co cała gama postaci i sytuacji, które to powodują śmiech, to wzruszają, czasem dają do myślenia, czasem irytują. Powieść jest napisana lekko i z humorem, a jednak nie trąci banalnością, być może właśnie dlatego że jest osadzona w konkretnych realiach, nie ma w niej sztuczności czy przesadnego lukru.
Dodał:
Dodano: 26 II 2010 (ponad 8 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 1705
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 37 lat
Z nami od: 17 I 2010

Recenzowana książka

MiÅoÅÄ wyczytana z nut28-letnia Eliza pracuje jako świetliczanka, prowadząc spokojne, ustabilizowane życie. Nagle na jej drodze pojawia się dwóch mężczyzn: romantyczny skrzypek Bruno i pragmatyczny lekarz Adam. Obydwaj starają się o względy Elizy. Wybór tylko pozornie jest prosty, bo choć serce Elizy pragnie namiętności i pod tym względem skłania się ona ku skrzypkowi, to z drugiej strony rozum podpowiada, że życie z p...

Ocena czytelników: 4.5 (głosów: 2)
Autor recenzji ocenił książkę na: 5.0