Prawa ucznia

Recenzja książki Prawa ucznia
Książka autorstwa Mikołaja Wolanina pt. '' Prawa ucznia'' adresowana jest głównie do uczniów, a w szczególności, jakie obowiązują ich prawa, obowiązki w momencie, kiedy uczęszczają do szkoły.

Książka ta składa się 3 rozdziałów, które uważam, że zostały bardzo dobrze w niej skonstruowane i omówione przez młodego autora.

Mikołaj Wolanin w doskonały sposób wychwycić to, co jest istotne i najważniejsze na podstawie zgromadzonej indywidualnej wiedzy uzyskawszy cenne dla niego informacje dotyczące z życia codziennego szkoły.

Bardzo mocno zaznacza całościową rolę ucznia w szkole oraz czy ma on poczucie świadomości na temat przysługującego mu prawa i skąd czerpie wiedzę w tym oto zagadnieniu.

Spojrzenie z punktu widzenia na temat główny, który opisuje, autor uświadomi co poniektórym uczniom czy choćby kadrze pedagogicznej, że warto, jest się zagłębić w niego i rozważyć go mając na względzie dobro uczniów oraz to, że można im uświadomić o tym, że posiadają oni swoje prawa, o które należy, dzielnie walczyć o ile będzie taka nadarzała się okazja i konieczność.

Moim zdaniem mając na uwadze to, że nie każdy uczeń nie zawsze tak naprawdę zna, swoje prawa i obowiązki powinien dążyć do tego, aby móc w pełni poznać je i nie bać się tego, że ich nie ma. One są, istnieją, ale za mało na ich temat rozmawia na obecną chwilę.

W rozdziale trzecim została opracowana ankieta własna przez autora na podstawie zgromadzonych informacji wiedzy przez badanych respondentów.

Uważam, że na ten rozdział należy zwrócić szczególną uwagę, gdyż wnioski wciągnięte po dokładnym zapoznaniu się z nim przedstawiają, jak wyglądają prawdziwe realia obecnego życia w szkole.

Warto również podkreślić to, że autor dobrał do swojej publikacji trafną bibliografię opartą o akty prawne, orzeczenia i uchwały sądowe.

Książka ta została napisana przez autora językiem zrozumiałym.

Polecam przeczytać tę książkę.
Dodał:
Dodano: 21 XI 2020 (14 dni temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 9
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 37 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Prawa uczniaOd Autora: Uczniowie mają swoje prawa i obowiązki. Te gwarantuje im zresztą Prawo oświatowe. Co jednak ważne, nie ma jednego ustawowego czy określonego w rozporządzeniu ministra ds. edukacji katalogu tychże praw. Dlatego też autor postanowił napisać niniejszą monografię. Ma ona bowiem na celu zebranie w jednej publikacji praw ucznia, które są (lub mają być) powszechnie respektowane w polskich szko...

Ocena czytelników: 5.5 (głosów: 2)
Autor recenzji ocenił książkę na: 6.0