Bardzo bliski Bliski Wschód. The Middle East: in the Middle of the Heart

Recenzja książki Bardzo bliski Bliski Wschód. The Middle East: in the Middle of the Heart
Zaplanowana podróż zagraniczna skrywa wiele przed nami zazwyczaj tajemnic i tak właśnie jest w książce pt. '' Bardzo bliski Bliski Wschód. The Middle East: in the Middle of the Heart'' autorstwa Pani Joanny Nawrockiej w swoich zamieszczonych trzech esejach ilustruje to, co uważa za stosowne, aby każdy z nas chcący dowiedzieć się nieco więcej na temat historii, kultury, tradycji, jakie występują one na co dzień w danej religii.

Do przeczytania tej książki przekonały mnie słowa wstępu-autorstwa prof. dr hab. Ewy Drozdy-Senkowskiej (Université Paris Descartes), która to potrafi dostrzec w osobie autorki pozytywne aspekty postrzegania tematów głównych, których się podjęła.

Czytanie tej książki pozwoliło mi doświadczyć i przenieść się na moment to tego, co jest mi nieznane i dalekie od otaczającej naszej współczesnej rzeczywistości.

Mogłam się dowiedzieć, jak żyją mieszkańcy, poznać ich problemy, zwyczaje, miejsca, w których czuja się bezpiecznie, a co najważniejsze ujęło mnie osobiście, w jaki sposób zdobywają wiedzę uczniowie i osoby występujące w roli autorytetów.

Zwróciłam szczególną uwagę na zamieszczone w tej książce 2 esesje: I, III.

Podobały mi się również autorskie opisane i ujęte trafnie do całości tekstu wiersze, które posłużą z czasem nad pomyśleniem nad sensem naszego życia.

Słowa uznania kieruję dla Pani Hanny Piątkiewicz, która wykonała bardzo dobre angielskie tłumaczenie trzech esejów, dzięki któremu mogłam zapoznać się z większym zasobem słów.

Elementem dodatkowym w tej książce jest to, że eseje zamieszczone są w dwóch wersjach polskim i angielskim.

Opracowane przez Panią Joannę Nawrocką eseje zostały napisane barwnym językiem, a dodatkowo wyjaśnia nam dotąd przy tym nieznane słowa występujące w esejach, w opisywanych przez nią miejscach bądź kulturze.

Polecam przeczytać ten niezwykły reportaż.
Dodał:
Dodano: 15 I 2020 (11 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 33
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 37 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Bardzo bliski Bliski Wschód. The Middle East: in the Middle of the HeartKsiążka to trzy eseje w polskiej i angielskiej wersji językowej (angielska wersja językowa dla szerszego oddziaływania). Eseje zostały opatrzone przypisami zawierającymi wyjaśnienia terminów i obiektów. W każdym z tekstów znajdują się napisane przez Autorkę wiersze, które czasem puentują, a czasem dopełniają treść. Niewielki format i nieduża objętość tekstu zachęcają do czytania w każdej chwili. T...

Ocena czytelników: 5.75 (głosów: 2)
Autor recenzji ocenił książkę na: 6.0