Wakacje 1939

Recenzja książki Wakacje 1939
Do przeczytania książki autorstwa Pani Anny Lisieckiej pt. '' Wakacje 1939'' przyczyniły się wybrane czytane fragmenty w Programie Polskiego Radia, z którym również autorka współpracuje.

Uzupełnieniem wiedzy zawartej w tej książce był przeprowadzony wywiad przez Pana Zbigniewa Krajewskiego z autorką, która poniekąd przybliżyła, o czym jest ta książka i co skłoniło ją do jej napisania.

Precyzyjny i barwny język pozwolił odtworzyć i przedstawić to, czego my sami nie wiemy na temat spędzanych wakacji w roku 1939 podczas podróży.

Cenne zdobyte informacje uzyskane od autorki to część największej skarbnicy dla oka Czytelnika, który lubi wędrować śladami wszelkiego rodzaju środkami na ten czas podróży.

Warto zwrócić szczególną uwagę tutaj na fotografie zamieszczone w tej książce, które nie ujrzały do tej pory światła dziennego, a z każdym z nich związana jest tajemnica.

Poznamy, dzięki tej książce jak prezentowała się podróż w dobie tego, co mamy współcześnie i możemy wyciągnąć łatwo wnioski po jej przeczytaniu.

Każda z podróżujących tutaj osób pozostawiła za sobą cząstkę niezależnie od tego, jaką pełniła funkcję w swoim życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Miejsca docelowej podróży zostały w sposób niezwykły zaprezentowane przez Panią Annę Lisiecką.


Polecam przeczytać tę książkę.
Dodał:
Dodano: 12 VIII 2019 (4 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 12
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 36 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Wakacje 1939Ludzie z pierwszych stron gazet: Nałkowska, Barszczewska, Halama, Mościcki, Gombrowicz i ci mniej znani: Straszewicz, Parnell, Pruszkowski, Roszkowska, Stempowski - w scenerii upalnego lata. Ich nadzieje, tęsknoty, żarty, marzenia i plany. Szlaki przemierzane luksusowymi, szybkimi wagonami o aerodynamicznych kształtach, liniami LOT-u, ale także własnymi samochodami oraz ekonomicznymi wagonami trze...

Ocena czytelników: 6 (głosów: 1)
Autor recenzji ocenił książkę na: 6.0