Pieszo i beztrosko

Recenzja książki Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania
„Pieszo i beztrosko” to poradnik, który mówi o sztuce spacerowania. To książka dla wszystkich tych, którzy spacerując chcą pogłębiać i poszerzać własną świadomość, regenerować siły, pobudzać kreatywność i wzmacniać poczucie wdzięczności.
Książka ta ma niewielką i podręczną formę, dzięki czemu zawsze możemy wrzucić ją do plecaka, żeby towarzyszyła nam w pieszych wędrówkach. Książka została podzielona na sześć części, które są poświęcone różnym zagadnieniom:
- świadomości tego, co nas otacza,
- samopoczuciu,
- skupieniu uwagi,
- poznawaniu świata,
- zaangażowaniu,
- kwestiom transcendentnym.
Wszystko to może brzmieć nieco filozoficznie i takie też jest, jednak jest to ujęte w prostej, przystępnej i zrozumiałej formie. Książka ta jest też formą dziennika, w którym mamy do dyspozycji sporo miejsca na nasze notatki, przemyślenia, wnioski, rysunki, które przyjdą nam do głowy podczas pieszych wycieczek.
„Pieszo i beztrosko” przeznaczone jest dla osób, które chcą być bardziej obecne i uważne, chcą zapanować nad swoimi lękami i pozbyć się natrętnych myśli, szukają sposobu na rozbudzenie w sobie twórczej energii. Jeśli ktoś chce wykorzystać spacerowanie jako narzędzie zwiększania produktywności lub po prostu potrzebny jest mu detoks od technologii, ta książka jest dla niego idealna.

Autorka udowadnia, że spacerowanie jest najłatwiejszym sposobem na zrelaksowanie się, dodanie energii i wyciszenie. Aby móc spacerować wystarczy wyjść z domu i cieszyć się bliższą lub dalszą okolicą, bo w każdej jest mnóstwo rzeczy do odkrycia. Spacerowanie sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni, co z pewnością ucieszy osoby poszukujące nowych pomysłów i inspiracji. Do tego to bardzo przyjemne zajęcie nie wymagające od nas żadnych dodatkowych umiejętności oprócz chodzenia. Dzięki spacerom możemy spojrzeć na siebie z dystansem i oderwać się od cyfrowego świata, który jest złodziejem naszego cennego wolnego czasu. Dzięki tematycznie zorganizowanym ćwiczeniom wzbogaconym o inspirujące cytaty znanych artystów i filozofów, możemy czerpać jeszcze więcej z idei spacerowania.

Książka ma uroczą, sielską i cieszącą oko szatę graficzną. Okładka jest świetna, a wnętrze książki jest przejrzyste, czytelne i stonowane. Z pewnością będzie ładną ozdobą niejednej biblioteczki. To pozytywna i dobra lektura dla osób chcących trochę odetchnąć i zastanowić się nad swoją codziennością. Uświadamia, że spacerowanie to idealny sposób na rozbudzenie kreatywności i wzmacnianie uważności.

„Nie tylko odkrywcy potrzebują szlaków, po których mogliby chodzić. Również szlaki potrzebują odkrywców, którzy by je przemierzali i w ten sposób pozwalali im trwać.”
„Przechadzanie się to sztuka praktykowana przez ludzi, dla których spacerowanie to sposób na uwolnienie się od chaosu codzienności i odnalezienie siebie gdzieś w dzikiej i świętej głębi własnego serca.”

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.
Dodał:
Dodano: 21 VII 2019 (ponad 5 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 80
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Katarzyna
Wiek: 36 lat
Z nami od: 05 II 2019

Recenzowana książka

Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania



Medytować mogę, tylko gdy chodzę. Gdy się zatrzymuję, przestaję też myśleć. Mój umysł działa wyłącznie w połączeniu z nogami. Jean-Jacques Rousseau Spacerowanie ma zadziwiające właściwości: relaksuje, dodaje energii, wycisza, sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni, a także pozwala spojrzeć na siebie z dystansu i oderwać się od cyfrowego świata. Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania to pr...

Ocena czytelników: 4.75 (głosów: 2)