Rodzić można łatwiej

Recenzja książki Rodzić można łatwiej
„Rodzić można łatwiej” to poradnik dla wszystkich kobiet, które chcą dokładnie zrozumieć, czym tak naprawdę jest poród. Dzięki niemu przyszłe mamy odpowiednio przygotują nie tylko ciało, ale i umysł, do tego ekstremalnego przeżycia. 

Autorka książki jest psychologiem i dyplomowaną położną. Ma bardzo duże doświadczenie w tej tematyce i potrafi dzielić się swoją wiedzą z innymi. Przeprowadza kobiety przez ciążę i poród pod kątem fizjologicznym, emocjonalnym i fizycznym. Uczy, że poród jest procesem, który jest istotą kobiecości, więc wymaga pokory, szacunku oraz kontaktu ze sobą i swoim ciałem. Tym samym udowadnia, że to ostatecznie dziecko decyduje, w jaki sposób przyjdzie na świat. Namawia czytelniczki do zaufania instynktowi i intuicji, ponieważ kobiety są po prostu do tego stworzone.
Książka ta jest świetną skarbnicą dla kobiet, które boją się porodu i chcą się z nim oswoić. Z tą książką krok po kroku dowiemy się wszystkich ważnych rzeczy o przebiegu porodu, począwszy od okresów i faz porodu, wsparcia bliskich podczas porodu, zachowania kobiety w porodzie, a skończywszy na połogu.

W książce zamieszczone są ćwiczenia, które może wykonywać ciężarna po 36 tygodniu ciąży, aby jeszcze lepiej przygotować się do porodu. Wszystkie ćwiczenia są przedstawione na zdjęciach, co ma ułatwić ich zrozumienie i wykonywanie. Dodatkowo w książce znajdziemy kilka tematów przygotowanych przez innych specjalistów, np. osteopatyczne przygotowanie do porodu. 

Jeśli wszyscy myślą, że takie poradniki są skierowane wyłącznie do kobiet, to nic bardziej mylnego. Tę książkę spokojnie mogą też przeczytać mężczyźni, którzy będą obecni przy tym ważnym wydarzeniu i chcą w nim uczestniczyć w pełni świadomie. 

Na duży plus zasługuje szafa graficzna, która jest czytelna, kolorowa i przyciągająca uwagę. Na końcu każdego rozdziału jest miejsce na własne notatki i przemyślenia. Na zakończenie autorka podsuwa nam dobre miejsca dla kobiet w ciąży przygotowujące do okresu okołoporodowego. Przedstawi nam też historie swoich dwóch porodów.

Według mnie ta książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdej kobiety będącej w ciąży. Gdybym miała rodzić jeszcze raz, z pewnością sięgnęłabym po tę lekturę. Zawarta w niej wiedza jest przekazana w sposób bardzo przystępny, łatwy i taki ludzki. Nie ma tu zawiłych formułek i niezrozumiałych treści. Ta książka pokazuje, że poród fizjologiczny jest przede wszystkim wydarzeniem emocjonalno-mentalnym, a świadomość własnego ciała i nasz umysł, mogą w znacznym stopniu ułatwić nam kobietom przejście przez niego.

"Do porodu musisz przygotować ciało i głowę, zrozumieć rolę skurczów porodowych i nauczyć się przez nie przechodzić."
"Przede wszystkim - nie bój się. Nie masz się czego bać, a ja pomogę Ci zrozumieć, czym naprawdę jest poród."

www.czytampierwszy.pl
Dodał:
Dodano: 22 V 2019 (9 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 34
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Katarzyna
Wiek: 32 lat
Z nami od: 05 II 2019

Recenzowana książka

RodziÄ można ÅatwiejTo pierwszy taki poradnik w Polsce. Doświadczona położna i specjalistka z zakresu bezpiecznego treningu w ciąży pokazuje w nim jak przygotować się do porodu łącząc ciało, umysł i całą logistykę. Przeprowadza nas przez ciążę i poród pod kątem fizjologicznym, emocjonalnym i fizycznym. Udowadnia, że to ostatecznie dziecko, decyduje jak chce przyjść na świat i że warto mu zaufać. Chce pokazać na ile w...

Ocena czytelników: - (głosów: 0)