Podwójna pokusa

Recenzja książki Addicted. Podwójna pokusa
Pamiętacie może jak jesienią opisywałam historię Lily o Lo...pary młodych ludzi, których życiem rządziły nałogi? Dla przypomnienia wspomnę, że chodzi mi o powieść "Podwójna namiętność"...Para bohaterów ukrywała swoje słabości...Niestety przyszedł czas, że musieli się z nimi zmierzyć...I jak im poszło?

Lo powraca z odwyku a Lily choć dawała sobie radę sama, to po powrocie Lo jest jej trudniej walczyć z uzależnieniem od seksu. Obydwoje już nie udają pary lecz są nią naprawdę, a to potęguje słabość Lily.
Dodatkowo zmartwień przysparza im anonimowy osobnik, który wysyła wiadomości tekstowe z groźbami, że ujawni uzależnienie Lily. A to może okazać się katastrofalne dla obu rodzin i ich firm.
Czy Lily i Lo pokonają zagrożenie, czy może poniosą porażkę?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że "Podwójna pokusa" to zwykła, pusta, przepełniona scenami łóżkowymi powieść...tytuł, okładka robią taki zarys fabuły. Niestety jest to mylne - faktycznie jest to książka o podłożu erotycznym, ale scen zbliżeniowych nie ma za wiele, jest natomiast walka...

Każdy z nas wie, że uzależnienie obojętnie jakie jest trudne do pokonania, dlatego też pisarki najbardziej skupiły się na tym etapie - walce z uzależnieniem.
Bardzo dużo czasu poświęciły pokazaniu jak trudno jest pokonać swoje nałogi, jak wiele pokus czai się za rogiem i wyskakuje aby osłabić siłę walki. Dodatkowo ludzie lubią wykorzystywać naszą słabość, aby się zemścić. A to nie sprzyja poprawie samopoczucia osoby walczącej.
Autorki pokazały też jak ważna jest przyjaźń i wsparcie bliskich.
W powieści można doszukać się jeszcze wielu innych, ważnych wątków.

"Podwójna pokusa" to powieść, którą czyta się szybko, z dużym zaciekawieniem a chwilami w napięciu. Fabuła wciąga, przez cały czas trzyma się kciuki za bohaterów, za powodzenie ich walki.
Tempo wydarzeń nie jest za szybkie i to można uznać za minus, jednak z drugiej strony autorki bardzo szczegółowo opisywały zdarzenia i łatwiej można się wczuć w daną postać.
Szybciej rozgrywa się zakończenie...

Narracja jest dwubiegunowa, na przemian czytelnik wskakuje w postać Lo lub Lily, dzięki temu łatwiej zrozumieć ich lęki i słabości.
Kreacja obu postaci jest bardzo dobra, dlatego też już od początku odczuwa się do nich sympatię. Plusem są też ich wady i dzięki temu są bardziej realni i dostępni.

Tak więc jeśli jesteście ciekawi jak zakończy się walka bohaterów, czy odkryją prześladowcę, czy będą razem... śmiało sięgajcie po "Podwójną pokusę". Tom drugi jest bardziej dopracowany i skupia się na ważnych rzeczach a nie błahostkach, tak jak jedynka.
Dodał:
Dodano: 11 II 2019 (6 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 13
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Iza
Wiek: 36 lat
Z nami od: 31 V 2011

Recenzowana książka

Addicted. Podwójna pokusa

,

Lily Calloway najbardziej obawia się... braku seksu. Loren Hale pomaga jej wytrwać w postanowieniu zerwania z uzależnieniem, choć nie ułatwia tego fakt, że tworzą teraz parę. Lily musi mierzyć się z codziennością, której nie może zdominować seks. Z kolei Loren chce wytrwać w trzeźwości. W obliczu groźby ujawnienia rodzinie Lily tajemnicy dziewczyny Lo obiecuje, że zrobi wszystko, aby ją chronić....

Ocena czytelników: 5.5 (głosów: 1)