Niesamowita opowieść

Recenzja książki Muminki 2: Lato Muminków
"Lato Muminków" jest wspaniałą książką dla dzieci, ale chyba nie tylko. Mi podobała się niezmiernie. Klimat tej powieści jest niesamowity, osobliwy, zawiera domieszkę magii, przez co czytanie jest bardzo przyjemne. Do tego akcja toczy się szybko, w paru miejscach naraz.

Właściwie trudno mi doszukać się tutaj minusów. Tove Jansson potrzebuje niewielu słów by przedstawić pasjonującą historię. Nie ma się co dziwić, że jej powieści są marką samą w sobie. Gdy słyszę słowo Muminki, moja twarz uśmiecha się.

Lubię Muminki także za to że każdy ma prawo być tam taki, jaki jest. Nawet gdy jego postępowanie jest złe. W każdym razie ma każdego dnia szansę na poprawę.
Postacie, jak zwykle, są osobliwe i są sobą od początku do końca. Wszystkie słowa przez nie wypowiadane, wskazują na nie. Przypomina mi to sposób konstruowania postaci u Prusa.

Myślę że warto sięgać po powieści trochę starsze, szczególnie takie jak ta. Dzisiejsi autorzy dla dzieci nie oferują tego co oferowali ich poprzednicy i to wielka strata.
0 0
Dodał:
Dodano: 08 I 2017 (rok temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 60
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Arkadiusz
Wiek: 32 lat
Z nami od: 23 VII 2010

Recenzowana książka

Muminki 2: Lato MuminkówInfo: Tytuł oryginalny: Farlig midsommar Rok pierwszego wydania: 1954 Rok pierwszego wydania polskiego: 1967 stron: 202 Opis: Cieszący się nieustającą popularnością cykl dziewięciu książek fińskiej pisarki. Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamusi i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Świat Muminków to dolina, w której różne tajemnicze p...

Ocena czytelników: 4.82 (głosów: 20)
Autor recenzji ocenił książkę na: 6.0