START zamknięty Konkurs: Kwiaciarka - Ksawery de Montepin

BARMAN2005 | Utworzono: 21 IV 2012, 14:16:54 (ponad 8 lat temu)
Wydawnictwo Damidos jest sponsorem nagrody: "Kwiaciarka" - Ksawery de Montepin.

Więcej informacji o książce:
http://www.webook.pl/ksiazka.php?id=38744

Zasady konkursu:
- Do wygrania są 3 egzemplarze książki: "Kwiaciarka" - Ksawery de Montepin.
- Temat konkursu: Opisz swój ulubiony rodzaj kwiatów i uzasadnij dlaczego to właśnie ten, a nie inny jest tym jedynym.
- Konkurs trwa od 21.04.2012 do 05.05.2012 włącznie.
- W konkursie mogą brać udział tylko osoby mieszkające na terenie Polski.
- Po wyłonieniu laureatów otrzymają oni email o wygranej. Jeśli w ciągu 3 dni laureat nie potwierdzi chęci odebrania nagrody przepada ona na rzecz innej osoby.
Odp: 25, Odsłon: 7123, Ostatni post: ponad 8 lat temu przez edycia735

Odpowiedzi do tematu

1 2  > | Wszystkich odpowiedzi: 25

ladyinfantille | 21 IV 2012, 20:17:29 (ponad 8 lat temu) +1 -2 | 1#
Moje ulubione kwiaty to fiołki (konkretnie - fiołek wonny). Powodów jest wiele. Widok fiołków w ogrodzie jest najlepszym dowodem nadejścia wiosny, mojej ulubionej pory roku. Trochę zawsze zrywam i ustawiam w domu bukieciki. Uwielbiam ich zapach, nieco zbyt słodki. Najbardziej urzeka mnie to, że te piękne kwiatki rosną dziko, jakby nieproszone, jak pospolite chwasty, a mimo to wywołują zachwyt. Od ukochanego wolałabym dostać bukiecik fiołków, niż najpiękniejszą różę. Może to tylko kwestia gustu, a może przeznaczenie - wszak moje imię oznacza z greki 'kwiat fiołka'
katie157 | 21 IV 2012, 20:50:33 (ponad 8 lat temu) +1 -3 | 2#
Moim ulubionym kwiatem jest róża, czerwona. Wiem, banalne- pomyslicie. Ale dla mnie jest to szczególny kwiat, zawsze dostaję ją, ja i mama, od taty i od brata. Czy to na Dzień kobiet, czy na Walentynki czy na inne okazje. Jak wiecie, są symbolem miłości. I dlatego, że dostaję je od nich, za kazdym razem piękne i krwistoczerwone, wiem, że jest to właśnie dowód ich miłości dla nas. Taki mały, symboliczny gest. Oczywiście od chłopaków tez je dostawałam, też było bardzo miło. Z tymi kwiatami mam same miłe wspomnienia, dlatego tak je uwielbiam.
Pria | 22 IV 2012, 09:41:58 (ponad 8 lat temu) +1 -2 | 3#
Pierwszym kwiatem jaki kupiłam była Paproć. Niepozorna, niewyróżniająca się z tłumu innych kwiatów. Jest tylko zielona. Brak jej kolorów wśród tych które aż nadto się wyróżniają. Może cie nie zachwycić na pierwszy rzut oka. Ale to właśnie legenda o kwiecie paproci który zapewnia szczęście temu kto go znajdzie spowodowała że ten kwiat jest dla mnie wyjątkowy. Bo każdy z nas jest wyjątkowy, nawet ten szary, niewyróżniający się z tłumu. I ten kwiat też jest wyjątkowy. Może i nie posiada pięknych kolorowych płatków jak róża, orchidea czy żonkil ale daje nadzieję na szczęście. A to więcej niż można się spodziewać po tak "prostej" roślinie. Nie patrz na to co błyszczy bo możesz przeoczyć prawdziwy skarb.
faankaa | 22 IV 2012, 11:32:43 (ponad 8 lat temu) +3 -3 | 4#
Tulipany. Delikatne, kolorowe, aksamitne. Dla mnie są symbolem pozytywnych uczuć takich jak przywiązanie, troska, przyjaźń, miłość i oddanie. Mają w sobie jakieś ciepło dzięki któremu czuję się szczęśliwa w ich otoczeniu.
anulka1515 | 22 IV 2012, 13:52:18 (ponad 8 lat temu) +4 -2 | 5#
ja najbardziej lobię Kaktusy dlaczego? może dlatego, że nie mam "ręki" do kwiatów i tylko one upiększają mój parapet a może po prostu dlatego że są fascynujące mają igły które sprawiają, że są nie do ruszenia żyją własnym życiem, same o siebie dbają, nie obrażają się jak zapomnę ich podlać bo wiedzą, że dadzą sobie rade kocham kaktusiki
aniasz2423 | 22 IV 2012, 14:20:53 (ponad 8 lat temu) +2 -3 | 6#
Niezapominajki
To są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
Patrzą żabim oczkiem.
Gdy się jedzie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie!”

Tak, moimi najwspanialszymi i najukochańszymi kwiatami są właśnie niezapominajki. Czemu? Są wyjątkowe, piękne i ślicznie pachną. W wieku 6 lat moja mama zabierając mnie do ogrodu, pokazała miejsce, gdzie znajdowały się te cudowne niezabudki. Zauroczona ich wspaniałością i idealnością, poprosiłam mamę żeby mi coś o nich opowiedziała, ona natomiast nauczyła mnie wierszyka pani Bronisławy Ostrowskiej "NIEZAPOMINAJKI", który pamiętam do dziś.
siialala | 22 IV 2012, 16:05:40 (ponad 8 lat temu) +10 -3 | 7#
Lubię wszystkie kwiaty ... naprawdę, uwielbiam je pielęgnować ;p . Wszystkie są piękne, każdy na swój sposób. Jednak moimi ulubionymi kwiatami są przebiśniegi. Z pozoru są proste i nijakie, ale dla mnie są wyjątkowe. Pokochałam je, za ich delikatność, śnieżno biały kolor oraz tą ... niewinność. A ponadto te kwiaty są symbolem nadchodzącej wiosny i końcem zimy (moja najmniej lubiana pora roku).
marzyciel | 22 IV 2012, 16:07:12 (ponad 8 lat temu) +5 -5 | 8#
Mam nadzieję, że siódemka okaże się dla mnie szczęśliwą cyfrą i wygram „Kwiaciarkę”. Bardzo mi na tym zależy, ponieważ w domu to ja jestem tą osobą, która zajmuje się kwiatami. No cóż, marzyciel jest nietypowym facetem... a w mieszkaniu stworzył namiastkę lasu tropikalnego. Rosną tu min. fukusy beniamina, draceny, begonie, bluszcze, zamiokulkas... Można je zobaczyć pod tym linkiem:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3073458028917&set=o.3...

Mam prawdziwego bzika na punkcie kwiatów doniczkowych i być może jest to pochodną młodzieńczych fascynacji książkami typu „Wyspa Robinsona”... Moje mieszkanie jest swego rodzaju wyspą, na której się chronię przed natarczywym zgiełkiem tego świata. Dlatego też trudno mi wskazać ten jeden jedyny ulubiony kwiat, ale jeśli już muszę, to będzie to będzie to jedna z roślin rosnących w ekstremalnych warunkach - sasanka alpejska. Marzyciel kocha nade wszystko rośliny skalne zamieszkujące wyższe partie gór, gdzie życie nie jest łatwe, bo wieją porywiste wiatry, a skaliste podłoże nie zawiera zbyt wiele substancji pokarmowych niezbędnych do życia. Sasanki alpejskie, tak, jak inne skalne rośliny kurczowa trzymają się życia i chociaż rosną w niekorzystnych warunkach, są delikatne i pięknie kwitną. Marzycielowi nigdy nie udało się zdobyć najwyższych szczytów w Tatrach, bo zawsze zatrzymuje się przy tych naturalnych skalniakach robiąc zdjęcia tym niepozornym roślinkom, często na kolanach. Moje ulubione sasanki alpejskie można zobaczyć pod tym linkiem:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1599927911585&set=o.1...
ania8995 | 22 IV 2012, 16:42:11 (ponad 8 lat temu) +1 -3 | 9#
Mój ulubiony rodzaj kwiatów to tulipany. Lubię wszystkie kolory tych kwiatów: żółte,czerwone. Ale to nie o to chodzi.... Podobają mi się dlatego, ponieważ według mnie są magiczne. A to za sprawą ich zachowania, kiedy to w dzień są piękne i rozłożone, a wieczorem kiedy zachodzi słońce, "tulą" swoje płatki nawzajem do siebie. Jest to dla mnie magiczne i niepowtarzalne. "Niby zwykłe kwiatki, a jednak niezwykłe".
aaagusiaaa | 22 IV 2012, 18:12:55 (ponad 8 lat temu) +1 -3 | 10#
Zakochałam się w męczennicy, inaczej zwanej też Passiflorą. Trafiłam na nią przez przypadek, przeglądając w internecie zdjęcia kwiatów. Kiedy ją zobaczyłam- zaniemiałam! Ten kwiat urzekł mnie swoją złożonością, pięknem, bogactwem barw. Będąc na wakacjach w Bułgarii widziałam, jak rośnie na płotach- zazdrościłam tym ludziom, że mają takie piękno na wyciągnięcie ręki. Uważam, że jest to najpiękniejszy kwiat, jaki w życiu widziałam. I marzę, aby mieć go u siebie w domu i cieszyć się jego pięknem na żywo.
moni | 22 IV 2012, 23:58:16 (ponad 8 lat temu) +5 -3 | 11#
Konwalia.
Dlaczego ? Otóż jest to swojego rodzaju kwiatowa femme fatale. Konwalia uwodzi pięknymi , drobnymi kwiatami ukrytymi pośród zielonych liści , kusi boskim zapachem. Potrafi również być niebezpieczna i niczym prawdziwa femme fatale doprowadzić do choroby lub śmierci (choć nie koniecznie z miłości )
basiag | 23 IV 2012, 10:15:17 (ponad 8 lat temu) +6 -4 | 12#
Wychowałam się wśród maków i chabrów. W maju wyczekiwałam bzu. W czerwcu czekałam z niecierpliwością na kwiaty łubinu. W wazonach zawsze miałam rumianki a na dworze wiłam wianki z mniszka pospolitego, popularnie zwanego mleczem, a gdy już przekwitały - dmuchawce były moją zabawką. Kwiaty dzieciństwa i natury mają we mnie zakodowaną miłość. A w kwiaciarni.... tu Was zaskoczę - GOŹDZIKI. Dorastałam w czasach komuny, więc one również towarzyszyły mi na każdym kroku. Gdy zniknęły z kwiaciarń , bo źle się kojarzyły jako kwiatki przeklęte przez komunizm, ja za nimi tęskniłam. I choć zastąpiłam je sobie ukochanymi tulipanami i astrami (uwielbiam mnogość kolorów) to bardzo się ucieszyłam gdy zaczęły nieśmiało wracać. Schowajmy głęboko uprzedzenia, przecież to takie piękne kwiaty i tak uroczo wyglądają w wazonach.
clary15 | 23 IV 2012, 15:20:46 (ponad 8 lat temu) +2 -3 | 13#
Moimi ulubionymi kwiatami są tulipany. Dlatego, że zawsze kojarzą mi się z wiosną. Poza tym pięknie pachną i wyglądaj i są trochę magiczne sama nie wiem czemu ale to chyba przez to, że ciocia uwielbia wymyślac magiczne historyjki i często pojawiają się tam również tulipany i to jakoś mnie przekonało, że w tych kwiatach naprawdę jest coś magicznego i to chyba najbardziej z tego względu mi się podobają.
eliza88 | 23 IV 2012, 15:57:29 (ponad 8 lat temu) +5 -3 | 14#
Bez potocznie zwany lilakiem.Szkoda,że to kwiat tak ulotny,kwitnący tylko w maju.Kocham ich zapach i widok do tego stopnia,że w moim ogrodzie posadziłam 4 krzaki. Maleńkie cząstki-kwiatuszki złączone w jedną kiść przypominają moją duszę,złożoną z tysięcy maleńkich kawałeczków,marzeń i pragnień.
"Zabiorę ze sobą bzy,tak je kochałaś" ... tak śpiewa mi czasem mój facet,choć głos ma troszkę gorszy niż Human,ale co tam
edycia735 | 24 IV 2012, 17:10:26 (ponad 8 lat temu) +5 -3 | 15#
Barwinek pospolity jest moim numerem jeden. Moim ulubionymi kolorami są odcienie niebieskiego, a ta roślina ma kwiaty zazwyczaj tego koloru. Swoją delikatną barwą kojarzy mi się z "pięknością". Młode listki przywodzą mi na myśl młodość, a ciemne, dojrzałe już liście ciemnego koloru zielnego - doświadczenie. Długa łodyga jest niczym historia lub nieśmiertelność czy wieczność. Brzmi to trochę jak mój własny symbolizm...
Kwiat ten rośnie dziko, ale uprawiany jest również jako roślina ozdobna. Nie jest wymagająca. Rośnie w każdym miejscu.
Obniża ciśnienie, więc może pomagać, ale i szkodzić jako trucizna...
Podsumowując piękna, delikatna i niebezpieczna, dlatego też kojarzy mi się z moimi ulubionymi książkami fantasy i ich bohaterami:)
(wypowiedź modyfikowana: 24 IV 2012, 17:13:47)


1 2  > | Wszystkich odpowiedzi: 25

Grupa: Oficjalna grupa webook.pl

Oficjalna grupa webook.pl Organizujemy tutaj konkursy. Jest to także grupa, w której można zgłaszać pomysły odnośnie portalu webook.pl. Tutaj zgłosisz nam duplikaty książek lub autorów. Możecie tutaj śmiało pisać o waszych spostrzeżeniach odnośnie projektu webook.
Typ grupy: Otwarta
Dołączenie: każdy może dołączyć
Założyciel: Artur
Utworzono: 06 IX 2009, 21:16:29
(ponad 11 lat temu)
Kategoria: Pozostałe (grup: 9)
Tematów: 86
Członkowie: 436 (pokaż członków grupy)

Dyskusję obserwują

Użytkownicy obserwujący dyskusję (8):

Informacja podświetlona na zielono oznaczają, że użytkownik widział wszystkie nowe posty w tym temacie. Natomiast informacja czerwona oznacza, że jeszcze nie czytał najnowszych postów.

przeczytał
ladyinfantille
przeczytał
clary15
nie czytał
Pria
przeczytał
aniasz2423
przeczytał
marzyciel
nie czytał
siialala
przeczytał
klaser
przeczytał
BARMAN2005

Menu

Szukaj. Aby znaleźć grupę lub temat wybierz jedną z kategorii poniżej, a nad listą grup/tematów będzie widoczne pole wyszukiwania.
START: Kategorie grup

Nowe grupy dyskusyjne
    - Nowo dodane tematy
    - Nowe wypowiedzi w tematach

Ranking tagów opisujących grupy