Kup książkę [edytuj książkę]

Diabelskie maszyny: Mechaniczna księżniczka

Info:

Tytuł oryginalny: The Infernal Devices: The Clockwork Princess
Premiera światowa: 19.03.2013

Coraz większe niebezpieczeństwo zagraża Nocnym Łowcom, w miarę jak bestselerowa trylogia New York Timesa „Piekielne maszyny” zbliża się ku końcowi. Gdyby jedynym sposobem na uratowanie świata było zniszczenie tego, co kochacie najbardziej, zrobilibyście to? Zegar tyka. Wszyscy muszą dokonać wyboru. Namiętność. Władza. Sekrety. Czary.

Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię bezlitosnych automatów, żeby zniszczyć Nocnych Łowców. Potrzebuje jeszcze tylko ostatniego elementu, żeby zrealizować swój plan. Potrzebuje Tessy Gray, Charlotte Branwell, szefowa Instytutu Londyńskiego, rozpaczliwie stara się znaleźć Mortmaina, zanim ten zaatakuje. Ale kiedy Mortmain porywa Tessę, chłopcy, którzy roszczą sobie równe prawa do jej serca, Jem i Will, zrobią wszystko, żeby ją uratować. Bo choć Tessa i Jem są zaręczeni, Will jest zakochany w niej jak zawsze.


Polska premiera: 20 listopad 2013Cykl "Diabelskie maszyny":

1. Mechaniczny anioł
2. Mechaniczny książe
3. Mechaniczna księżniczka

Sequel Diabelskich Maszyn

Seria Dary Anioła
1. Miasto Kości.
2. Miasto Popiołów
3. Miasto Szkła
4. Miasto Upadłych Aniołów
5. Miasto Zagubionych Dusz
6. Miasto Rajskiego Ognia

Shadowhunters and Downworlders

Kroniki Bane’a:

1. Co naprawdę wydarzyło się w Peru
2. Uciekająca Królowa
3. Wampiry, bułeczki i Edmund Herondale
4. Dziedzic Północy
5. Powstanie Hotelu Dumort
6. Ratując Raphaela Santiago
7. Upadek Hotelu Dumort
8. Co kupić Nocnemu Łowcy, który ma wszystko
9. Ostatni bastion Nowojorskiego Instytutu
10. Droga do pierwszej miłości (i pierwszych randek)

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Jem podniósł dłoń i dotknął jej policzka. Widziała nadzieję powoli pojawiającą się na jego twarzy."
Dodał: MisakiMei Dodano: 15 III 2013 (ponad 8 lat temu)
+22 -8


"Will wstał powoli. Nie mógł uwierzyć w to, co robi, ale to było wyraźne, czyste jak srebrne obręcze czarnych oczu Jem'a. - Jeżeli jest inne życie poza tym, - zaczął – to pozwól mi spotkać cię w nim, Jamesie Carstairsie.- Będą inne życia. - Jem złapał go za dłoń. Na chwilę, tak jak podczas rytuału parabatai, kiedy były naprzeciwko siebie, jak bliźniacze pierścienie ognia, były splecione. - Świat jest jak koło - rzekł. - Kiedy wznosimy się lub upadamy, robimy to razem.Will zacisnął mocniej swoją dłoń wokół ręki Jema, która sprawiała wrażenie cienkiej gałązki.
- Cóż, więc, - zaczął, poprzez ściśnięte gardło. - skoro twierdzisz, że czeka mnie jeszcze inne życie, to oboje módlmy się, bym nie uczynił z niego tak kolosalnego bałaganu, jak z tego."
Dodał: Brook Dodano: 19 III 2013 (ponad 8 lat temu)
+17 -4


"- Jeśli Jem umrze, nie będę mógł być z Tessą - powiedział Will. - Ponieważ będzie to wyglądało tak, jakbym na to czekał lub w jakiś sposób cieszył się z jego śmierci, skoro to pozwala mi z nią być. Ale nie będę taki. Nie będę korzystał z jego śmierci. Dlatego musi żyć. - Opuścił rękę, jego rękaw był zakrwawiony. - To jedyny sposób, aby to wszystko miało jakiekolwiek znaczenie. W innym wypadku, to będzie po prostu...
- Bezcelowe, niepotrzebnie, krzywdzące i bolesne? Nie wydaje mi się, że to pomoże, jeśli powiem ci, że takie właśnie jest życie. Dobro cierpi, zło kwitnie, a wszystko, co śmiertelne przemija - wtrącił Magnus.
- Chcę czegoś więcej niż to - odrzekł Will. - Ty sprawiłeś, że chcę czegoś więcej. Pokazałeś mi, że byłem przeklęty tylko dlatego, ponieważ sam w to uwierzyłem. Powiedziałeś mi, że są możliwości, sens. A teraz chcesz odwrócić się od tego, co sam stworzyłeś."
Dodał: MisakiMei Dodano: 16 III 2013 (ponad 8 lat temu)
+14 -1

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Kilka dni temu wybrałam się do Empika po tę książkę, ale nie mieli już w polskiej okładce, tylko w tej amerykańskiej. Wiem, że amerykańskie są ładniejsze i bardziej kolorowe, ale cholera, wszystkie inne książki Clare mam niestety w tych brzydszych, p...
Dodano: 15 XII 2013, 12:52:08 (ponad 7 lat temu)
Hej,zaledwie pięć minut temu przeczytałam książkę w języku angielskim i nie mogę przestać ryczeć :( Książka jest wspaniała....
Dodano: 09 IV 2013, 14:04:49 (ponad 7 lat temu)
Być może komuś z Was udało się już dorwać w swe ręce i przeczytać Mechaniczną Księżniczkę w oryginale. Co sądzicie o całej książce, o zakończeniu, czy coś Was rozczarowało, albo zachwyciło?
Dodano: 07 IV 2013, 19:50:32 (ponad 7 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 15 I 2014, 15:02:44 (ponad 7 lat temu)
+1 -1
Książka najlepsza z całej trylogii dostałam ją na święta od ukochanego i pochłonęłam ją w jeden dzień
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 26 II 2015, 10:16:12 (ponad 6 lat temu)
0 0
Świetna książka. W sześć dni pochłonęłam całą serię Diabelskich Maszyn i jestem zachwycona. Cassandra Clare pisze z humorem, dobrze się czyta. Wcześniej czytałam Dary Anioła, również świetne, lecz Mechanicznej Księżniczce nikt nie dorówna...
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: MAG
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788374804059
Ocena: 5.63
Liczba głosów: 73
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: girl995
26 X 2010 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają