Kup książkę [edytuj książkę]

Pancerne serce

Info:

rok wyd. norweskiego: 2009

Rok wyd. polskiego: 2010

Opis:

Po rozwiązaniu sprawy Bałwana (opisanej w Pierwszym śniegu), która w tak koszmarny sposób dotknęła najbliższych Harry’ego, komisarz Hole porzuca pracę i wyjeżdża do Hongkongu. Stacza się na dno, żyjąc z dnia na dzień, szukając zapomnienia w hazardzie i oparach opium.

Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę – obie dziewczyny mają w ustach dwadzieścia cztery rany powstałe od tajemniczego narzędzia zbrodni. Szef Wydziału Zabójstw decyduje się ściągnąć do Norwegii jedynego człowieka specjalizującego się w seryjnych mordercach – Harry’ego Hole. Wkrótce w spektakularny sposób ginie parlamentarzystka Marit Olsen. Okazuje się, że łańcuch ofiar jeszcze się nie skończył, a wszystkie ślady prowadzą do odludnego górskiego schroniska i przypominającego piekło Konga…


Cykl z Harrym Hole:

1. Człowiek nietoperz
2. Karaluchy
3. Czerwone Gardło
4. Trzeci klucz
5. Pentagram
6. Wybawiciel
7. Pierwszy śnieg
8. Pancerne serce
9. Upiory
10. Policja
11. Pragnienie
12. Nóż

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Zawsze uważałem, że za mocno nienawidzimy, byśmy mogli usłyszeć inne impulsy. Ale mój ojciec uważał inaczej. Mówił, że wszystko zaczyna się od miłości, a nienawiść to tylko druga strona medalu (...). Ale to oznacza również, że można iść w drugą stronę. Od nienawiści do miłości. Że nienawiść może być dobrym punktem wyjścia do tego, żeby się uczyć, zmieniać. Następnym razem zrobić coś inaczej"
Dodał: edziulka Dodano: 12 IX 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Z płaczem zmieszał się śmiech, a Harry zdumiał się, jak można tak bardzo tęsknić za dźwiękiem. Za konkretną zmianą ruchu powietrza. Jak długo można tęsknić za czyimś śmiechem?"
Dodał: edziulka Dodano: 12 IX 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Możesz sobie tego zaoszczędzić i zetrzeć z twarzy ten uśmiech, z którym teraz siedzisz. Ja wcale tak nie myślałam. Po prostu jestem nieobliczalna. Jeszcze to do ciebie nie dotarło?"
Dodał: disappear Dodano: 10 IV 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-245-8995-1
Ocena: 5.21
Liczba głosów: 21
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
24 IX 2010 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają