[edytuj autora]

Åsa Larsson

Zdjęcie Åsa Larsson
Asa Larsson (ur. 1966) - szwedzka autorka powieści kryminalnych, urodziła się w Uppsali, ale dzieciństwo i młodość spędziła na dalekiej północy, w Kirunie. Wróciła do Uppsali na studia. Przez kilka lat pracowała jako prawniczka ze specjalnością prawo podatkowe. Zadebiutowała w 2003 roku powieścią kryminalną Solstorm (Burza z krańców ziemi), która stała się bestsellerem i za którą Szwedzka Akademia Pisarzy Kryminalnych (Svenska Deckarakademin) przyznała autorce nagrodę za najlepszy debiut roku. Rok później członkowie Akademii uznali kolejną powieść Asy Larsson Det blod som spillts (Krew, którą nasiąkła) za najlepszą szwedzką powieść kryminalną. Po sukcesie pierwszej książki poświęciła się całkowicie pisaniu. Obecnie mieszka w Mariefred, ma dwoje dzieci.
[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"-Gdy usłyszysz coś od Sanny, to powiedz, że o nią pytałem - poprosił.
Astrid spojrzała na Thomasa.
A gdy usłyszysz coś od Boga - pomyślała - to powiedz mu że ja cały czas o niego pytam"
Dodał: VanillaEssa Dodano: 12 VIII 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0


"-W lecie w domu można posiedzieć tylko, jak leje jak z cebra - powiedział im, i dzieciaki wyszły. Ale nie miały pojęcia, co mają robić. Stały na podwórku jak niemrawe sieroty. Po jakimś czasie Manfred zobaczył, jak stoją w kółku ze splecionymi rękami. Kiedy je zapytał, co robią, odpowiedziały, że modlą się do Boga, żeby zesłał ulewę"
Dodał: VanillaEssa Dodano: 12 VIII 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Siedzisz tu jak uwięziona w wieży, dniem i nocą, świątek - piątek, w tym wytwornym biurze o cholernie szacownych tradycjach, które niechby trafił szlag, z tymi przepitymi właścicielami, którzy rozbierają cię wzrokiem, podczas gdy prawdziwe życie przepływa gdzieś obok. W końcu nie jesteś pewna, czy chce Ci się płakać, czy robić rewolucję, a jedyne na co cię stać, to przywlec się do domu i paść przed telewizorem, który znieczuli twój lęk migotaniem ekranu"
Dodał: VanillaEssa Dodano: 12 VIII 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 4.87
Liczba głosów: 4

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Miravelle
24 IV 2012 (ponad 7 lat temu)

Statystyki pisarza

12 książek w naszym katalogu
2 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają