[dodaj odpowiedź]

Temat: "Hans Christian Andersen czy bracia Grimm"

Dodano: 05 IV 2011, 10:01:17 (ponad 9 lat temu)
Chciałbym was spytać, kto z tych klasyków baśni bardziej przypadł wam do gustu. Hansa czy Grimmów darzycie większą sympatią? Kto jest badziej baśniowy, po prostu lepszy ??
Wszystkich odpowiedzi: 5

Odpowiedzi do tematu

Dodano: 05 IV 2011, 10:06:27 (ponad 9 lat temu)
0
Moim zdaniem lepszy jest Andersen. Jakoś bardziej go cenię, lubię, jest mi bliższy. Po prostu czuję go. Tworzy cudowne historie, w cudownych światach. Jest naprawdę dobry. Grimmowie są troche słabsi, jakoś trudniej ich lubieć.
Dodano: 05 IV 2011, 17:13:55 (ponad 9 lat temu)
0
Mam tak samo wole bardziej Andersena jakoś bardziej do mnie trafia
Dodano: 05 IV 2011, 17:32:41 (ponad 9 lat temu)
+2
Bardzo lubię baśnie Andersena, nawet teraz zdarza mi się wracać do niektórych. Dzieła braci Grimm też czytałam, ale są bardziej okrutne od Andersenowskich. Bardzo długo dochodziłam psychicznie do siebie po baśni braci Grimm "Matka", Andersen też pisze smutne i wzruszające historie, ale są jednak u niego z taką iskierką nadziei. Uważam, że dzieciom powinno się czytać takie bajki, uczą wrażliwości, trochę straszą, ale jeśli na końcu napięcie jest właściwie rozładowane, to każda taka bajka jest na wagę złota dla młodej nie ukształtowanej jeszcze psychiki dziecka. Ja się osobiście wychowałam na takich bajkach.
Dodano: 05 III 2012, 19:16:07 (ponad 9 lat temu)
0
Zgadzam się dla młodszych dzieci lepsze są baśnie Andersena, ale ponieważ świat składa się też z mniej wrażliwych osób, czasem okrótnych część dzieci będzie czytac Grimmów. Ale a i tak Andersen popularniejszym pisarzem był.
Dodano: 12 XII 2014, 15:47:20 (ponad 6 lat temu)
0
Zdecydowanie wolę Andersena, mam nawet na półce egzemplarz jego baśni wydanych na 200-lecie jego urodzin przez Media Rodzina z przepięknymi ilustracjami Flemminga Jeppesena. Można powiedzieć, że wychowałam się na baśniach tego autora. Codziennie wieczorem mogłam słuchać mamy lub taty czytających mi jedną z tych historii. Od zawsze byłam bardzo strachliwa, więc kiedy nie mogłam spać po dziełach braci Grimm rodzice po prostu przerzucili się na Andersena i tak zostało

Dyskusja do książki

Królowa Åniegu
Królowa śniegu
Hans Christian Andersen

Informacje: tłum.: Stefania Beylin stron: 56 okładka: miękka wydanie: I Opis: Opowieść o Kaju i Gerdzie - dzieciach rozdzielonych przez Królową Śniegu. Chłopiec zostaje uprowadzony przez złą królową do krainy wiecznego lodu. Gerda wyrusza na poszukiwanie Kaja. Raz diabeł zrobił lustro magiczne - w nim to, co brzydkie, było prześliczne. A to, co piękne, tak wyglądało, że się aż patrzeć...

Ocena czytelników: 4.83 (głosów: 80)

[obserwuj]Obserwują

Użytkownicy podświetleni na zielono obserwują dyskusję i przeczytali najnowsze odpowiedzi do tego tematu.

Serfer mężczyznaprzeczytał
kasia0863 kobietanie czytał
Naimille kobietanie czytał
Ewela96 kobietanie czytał
Clarisse kobietaprzeczytał