[dodaj odpowiedź]

Temat: "Czy to dobry początek dla Myrona? A może to powieść schematyczna i słaba?"

Dodano: 02 XI 2015, 19:30:21 (ponad 5 lat temu)
Jakie macie zdanie na temat książki, bohaterów itp. Czy to powieść która powiela schemat, powrotu do przeszłości?
Wszystkich odpowiedzi: 2

Odpowiedzi do tematu

Dodano: 02 XI 2015, 19:37:24 (ponad 5 lat temu)
0
Moim zdaniem możemy powiedzieć że autor powiela swój schemat. Czyli ktoś dawno temu zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, nie wiadomo czy żyje. Przez to powieść jest mniej ciekawa, bo nie mamy pewności czy było morderstwo, więc czy mamy w ogóle jakiegoś mordercę. Czy ktoś miałby być podejrzany. Książkę broni ciekawy język i jeszcze ciekawszy bohater główny Myron Bolitar.
Jeśli ktoś lubi twórczość Cobena to polecam.
Dodano: 28 XI 2015, 17:40:30 (ponad 5 lat temu)
0
Zgadzam się z tym, że autor powiela swój schemat. Kiedy przeczyta się kilka książek pisarza to ta schematyczność aż kłuje w oczy. Jak dla mnie to, niestety, największa wada powieści Cobena. Spowodowało to, że coraz rzadziej sięgam po jego książki, ale całkowicie z niego nie zrezygnowałam, po prostu "dawkuje" sobie jego twórczość.
Co do powieści "Bez skrupułów", kiedy ją przeczytałam byłam bardzo zadowolona, ale była to jedna z moim pierwszy jego powieści, po długim czasie jednak stwierdziłam, że nie była taka dobra, określiłabym ją raczej jako przeciętną, a z całego cyklu uważam za jedną z najgorszych.
Jak ktoś lubi takie powieści to polecam, chociaż kiedy im więcej się czyta, poznaje się innego powieści z tego gatunku zauważa się właśnie jego schematyczność, a kolejną powieści po prostu tracą na tym, bo wiadomo, jak będzie prowadzona całość. Szkoda. Liczę jednak, że Coben mnie jeszcze kiedyś zaskoczy

Dyskusja do książki

Myron Bolitar: Bez skrupuÅów
Myron Bolitar: Bez skrupułów
Harlan Coben

Info: Tytuł w oryginale: Deal Breaker Rok pierwszego wydania: 1995 Rok wydania polskiego: 2003 stron: 400 Opis: Studentka Kathy Culver znika w tajemniczych okolicznościach na terenie kampusu uniwersytetu. Jej poplamniona krwią bielizna zostaje odnaleziona w koszu na śmieci. Daje to podstawę do przypuszczenia, że padła ofiarą gwałtu i zabójstwa. Osiemnaście miesięcy później ktoś zamieszcza zdj...

Ocena czytelników: 4.87 (głosów: 78)

[obserwuj]Obserwują

Użytkownicy podświetleni na zielono obserwują dyskusję i przeczytali najnowsze odpowiedzi do tego tematu.

Zaaraza kobietaprzeczytał