[dodaj odpowiedź]

Temat: "Przekleństwa w książkach."

Dodano: 02 VIII 2009, 02:12:32 (ponad 12 lat temu)
No właśnie. Co sądzicie o brzydkim, niekulturalnym słownictwie w literaturze? ; >
Gorszy was, oburza? Czy może nadaje charakteru i realności postaciom?
Co sądzicie o języku Ady i bluzgach w książkach Macios?

Osobiście u Macios strasznie mi się podoba swoboda języka, nawet gdy jest mu daleko do poetyckiego. Po prostu Ada wydaje mi się dzięki takiemu słownictwu bardziej przekonywująca, szczególnie, że stanowi przedstawicielkę współczesnych, młodych Polek.
Samej zdarza mi się nierzadko zarzucić jakąś wiązanką czy pojedynczym przekleństwem, dlatego jej postać nabiera, w moim odczuciu, sympatii będąc podobna do mojego zachowania.
Czasem, co prawda, miałam jednak wrażenie, że trochę za dużo tego rzucania mięsem, bo jakby nie patrzeć to jednak jest literatura kobieca, piękna.
Niemniej - niektóre jej napady złości i monologi były wprost urocze : D, mimo iż ociekające soczystymi wyrazami na k...
Wszystkich odpowiedzi: 5

Odpowiedzi do tematu

Dodano: 02 VIII 2009, 16:00:55 (ponad 12 lat temu)
0
Co prawda, nie czytałam tej książki, ale ogólnie nie mam nic przeciwko przekleństwom w literaturze - słowa jak każde inne, które różni ludzie różnie odbierają. Mi też zdarza się porządnie przekląć - ba, przeklinam zawsze i wszędzie, praktycznie co któreś słowo! - i nie uważam tego za coś złego.
Dodano: 02 VIII 2009, 17:38:33 (ponad 12 lat temu)
0
@Sanai: W cytatach do książki Pieskie życie mojego kota [kontynuacja powyższej] dodałam jeden, w którym jest parę 'słówek', więc możesz zobaczyć o co mi chodzi %D.
Dodano: 02 VIII 2009, 17:46:39 (ponad 12 lat temu)
0
@missblair Już lukam xD
Dodano: 25 IX 2009, 23:36:03 (ponad 12 lat temu)
0
Poza tym, uwielbiam przekleństwa w książkach, bo przez to kwestie bohaterów wydają się być zabawniejsze, przynajmniej dla mnie. Np. w takiej Księdze bez tytułu Anonima jest ich sporo, jak na kryminał przystało (choć nie wiem, co to dokładnie jest).
Dodano: 06 II 2010, 22:21:27 (ponad 11 lat temu)
0
A u mnie zależy to od pisarza. Niektórzy po prostu chcą wciskać wulgaryzmy na siłe innym przychodzi to gładko, dialogi są naturalne. Uwielbiam ksiązki christophera Moore'a, w jego ksiązkach nie brakuje przekleństw

Dyskusja do książki

Wszyscy mÄżczyźni mojego kota
Wszyscy mężczyźni mojego kota
Karolina Macios

Ada ma 32 lata, albo 33, albo... A zresztą, która kobieta po osiemnastce zwraca uwagę na takie błahostki? Wiadomo na pewno, że ma kota, który nie może jej wybaczyć tego, że niegdyś go wykastrowała, kot zaś ma uczulenie na mężczyzn. Nie da się też ukryć, że Ada zwymiotowała na szefa, kiedy ten wyrzucał ją z pracy, no i trafiają jej się sami wybrakowani faceci. Nic dziwnego: w dzisiejszym świecie tr...

Ocena czytelników: 5.25 (głosów: 6)

[obserwuj]Obserwują

Użytkownicy podświetleni na zielono obserwują dyskusję i przeczytali najnowsze odpowiedzi do tego tematu.

missblair kobietanie czytał
rockaga kobietaprzeczytał
gosiaq143 kobietaprzeczytał