[dodaj odpowiedź]

Temat: "abstrkacja - czy to możliwe? [spoiler]"

Dodano: 03 X 2012, 22:23:32 (ponad 7 lat temu)
jak myślicie [pytam tych, co dojechali do końca książki, a właściwie ostatniej sceny] jest możliwe, to, o co prosił Lokiego Metatron? w całkowicie abstrakcyjnym kontekście, nie mówię tutaj o faktycznych postaciach

Chodzi mi o to, czy taki świat, bez boskiej idei może istnieć? Bo jakoś nie wierzę, że wszyscy ludzie się tak bezwarunkowo temu poddaliby.
Nie pamiętam, czyj to cytat, ale brzmiał on tak: "odrobina filozofii skłania cię ku ateizmowi, ale prawdziwa jej głębia pozwala odnaleźć Boga", więc ilu tak naprawdę zrezygnowałoby, tak do samej głębi z idei Boga?

Myślę, że w naszym świecie jest to niemożliwe, dopóki będzie istnieć duchowość.
Wszystkich odpowiedzi: 2

Odpowiedzi do tematu

Dodano: 08 IX 2013, 17:40:02 (ponad 6 lat temu)
0
Może w dalekiej przyszłości będzie możliwy świat bez Boga ale na pewno nie teraz. W dzisiejszych czasach ludzie zbyt bardzo są przywiązani do religii i jej otoczki.
Dodano: 10 IX 2013, 10:41:35 (ponad 6 lat temu)
0
od zawsze ludzie szukali dla siebie bogów, bo człowiek to taka bestia, która lubi być prowadzona przez życie - potrzebuje nad sobą władzy. Oczywiście nie wszyscy, ale większość na pewno. Kto wie.

Dyskusja do książki

KÅamca 4: Kill'em All
Kłamca 4: Kill'em All
Jakub Ćwiek

Loki powraca! Tym razem z misją ostateczną. Lucyferowi udało się doprowadzić do Apokalipsy. Legiony Pana i Szatańska Armia już nie istnieją, podobnie jak ziemska cywilizacja. Szaleje Głód, Wojna i Zaraza, a jedynymi szczęśliwymi mieszkańcami globu są zombie. To już pewne - Boga nie ma. Ale czy to oznacza, że rząd dusz przejmie władca Piekła? Na jego drodze ku zwycięstwu stanie banda zakłamanych de...

Ocena czytelników: 4.89 (głosów: 29)

[obserwuj]Obserwują

Użytkownicy podświetleni na zielono obserwują dyskusję i przeczytali najnowsze odpowiedzi do tego tematu.

VanillaEssa kobietaprzeczytał
Regis mężczyznaprzeczytał