[dodaj odpowiedź]

Temat: "Pan Darcy czy Pan Knightly?"

Dodano: 20 I 2012, 10:26:59 (ponad 8 lat temu)
Przyjęło się, że najbardziej popularną powieścią Jane Austen jest "duma i uprzedzenie" albo ewentualnie "rozważna i romantyczna". Stąd wzięło się , że ideałem mężczyzny zarówno ze względu na bogactwo, urodę i nieprzeciętny charakter, inteligencję stał się Pan Darcy. Jednak po przeczytaniu czy ewentualnie obejrzeniu filmu "Emma" do tej pory zastanawiam się czy Pan Knightly nie bije go na głowę.

Ze względu na to, że Pan Darcy z góry miał dwie wady był dumny i uprzedzony a u Pana Knightleya wad tych ani innych dostrzec nie mogę. Nie jest na pewno ideałem bo tacy nie istnieją nawet w książkach ale mało mu brakuje moim zdaniem. Co Wy o tym sądzicie, charakter którego jest wzorem do naśladowania?
Wszystkich odpowiedzi: 2

Odpowiedzi do tematu

Dodano: 11 II 2012, 00:07:46 (ponad 8 lat temu)
0
Myślę, że charakter obu;) Trudno powiedzieć, który jest leszy. Pan Knightley od początku Emmy nie zmienił się wcale, cały czas był szlachetnym człowiekiem. Pan Darcy natomiast, owszem, był zbyt dumny, ale potem się pod tym względem zmienił, za co trzeba go cenić.
Dodano: 08 IX 2012, 19:05:54 (ponad 7 lat temu)
0
Ja tam wolę Knightleya, ale niestety, w tych książkach zawsze najbardziej fascynują mnie ci "źli", jak Wickham.

Dyskusja do książki

Emma
Emma
Jane Austen

Świetnie napisana powieść o miłości, klasyczny romans rozgrywający się w scenerii XIX wiecznej Anglii. I w zasadzie taka rekomendacja powinna wystarczyć, aby sięgnąć po tę książkę z prawdziwą przyjemnością. Powieść Jane Austen ma jednak głębszy wymiar - dostarcza nie tylko wzruszeń, ale także materiału do przemyśleń nad naturą ludzką. Warto ją również przeczytać jako szczególny zapis kobiecych ocz...

Ocena czytelników: 4.56 (głosów: 54)

[obserwuj]Obserwują

Użytkownicy podświetleni na zielono obserwują dyskusję i przeczytali najnowsze odpowiedzi do tego tematu.

mariella kobietanie czytał
annie28 kobietaprzeczytał
Paranormal kobietaprzeczytał