Magia Avalonu

Recenzja książki Skrzydła: Magia Avalonu
"Miłość jest pozbawiona egoizmu."

„Magia Avalonu” to druga część czterotomowej serii „Skrzydła” Aprilynne Pike. Przenosimy się ponownie do świata Laurel pół roku po wydarzeniach w pierwszej części. Zaczynają się wakacje i dziewczyna musi udać się do magicznej krainy Avalon, aby zacząć się uczyć „wróżkowych” rzeczy. Laurel poznaje również zasady panujące w tym świecie. Uważa je za niesprawiedliwe i na każdym kroku przeciwstawia im się, co może spowodować, że wpadnie w kłopoty i nie tylko ona poniesie konsekwencje. Autorka świetnie opisuje przyrodę Avalonu – jej piękno. Nadal uwielbiam Tamaniego. Nie wiem dlaczego tak jest. Chyba dlatego, że jest bardziej tajemniczy i magiczny… Chociaż Dawid nie jest zły, ale wybrałabym odwrotnie niż Laurel.

"- Wielka władza...
- Wiąże się z wielką odpowiedzialnością- dokończyła Laurel.
- Kto Cie tego nauczył?
- Eee... Spider- Man"

Zachowanie Laurel czasami denerwowało mnie, ale nie było tak źle jak w pierwszej części. Dziewczyna zmienia się pod wpływem dramatycznych wydarzeń. Teraz musi chronić swoją rodzinę i przyjaciół przed trollami. Staje się bardziej odpowiedzialna. Niestety przez to kim jest traci kontakt z matką, ale ma nadzieje, że to szybko minie. Tamani i Dawid dalej walczą o względy Laurel. Dziewczyna kocha Dawida, ale także Tamaniego (chociaż do tego nie chce się przyznać). Obydwoje zrobią wszystko aby uchronić Lauren przed niebezpieczeństwem. Bardzo podobała mi się postawa Chealsa – przyjaciółki Laurel. Chociaż dowiedziała się prawdy na temat dziewczyny, kim tak naprawdę jest, dawno temu, nie naciskała i czekała aż sama zechce jej to powiedzieć.

Autorka utrzymuje lekki styl pisania. Świetne sceny humorystyczne. Pani Pike pokazuje, że przyjaźń i miłość są w stanie wybaczyć wszystko. Ta część jest lepsza od „Skrzydeł Laurel”. Polska okładka nie podoba mi się… Przecież można było wziąć jakiś przykład z zagranicznych. Jestem ciekawa kolejnych części. Czy Tamani i Laurel będą razem?

"Jeżeli związek z facetem ma oznaczać rezygnacje z marzeń, może to jednak nie ten facet?"

Moja ocena: 4/6

Źródło: http://magiczneksiazki.blogspot.com/2012/11/aprilynne-pike-m...
0 0
Dodał:
Dodano: 30 XI 2012 (ponad 6 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 299
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 23 lat
Z nami od: 08 II 2012

Recenzowana książka

SkrzydÅa: Magia AvalonuTytuł oryginalny: Spells Laurel doskonali swoje nadprzyrodzone umiejętności, lecz jej otoczeniu nadal grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy będzie mogła polegać na Davidzie, kiedy okaże się, że jest zmuszona chronić tych, których kocha? Czy zwróci się raczej do Tamaniego ze świata wróżek, z którym łączy ją głęboka więź? Cykl "Skrzydła": 1. Skrzydła Laurel 2. Magia Avalonu 3. Złudzenie 4. Moc...

Ocena czytelników: 5.08 (głosów: 49)